Eli Roth Bu Defa Yapımcı ve Oyuncu: Aftershock 1 – Aftershock 3

Eli Roth Bu Defa Yapımcı ve Oyuncu: Aftershock

14 Mart 2013

Aftershock posterEli Roth’un yapımcılığını üstlendiği Aftershock filminin yönetmen koltuğunda Şilili sinemacı Nicolás López yer alıyor.

Sinema yazarlığından gelen 1983 doğumlu López, 2004 yılında yönettiği ilk uzun metraj filmi Promedio rojo ile ülkesinde bir hayli sükse yaptı. Sonrasında birçok önemli festivale davet edilen Promedio rojo için Quentin Tarantino “senenin en komik filmi” yorumunu yapmıştı. Dünya çapında tanınırlığını arttıran López daha sonra Santos (2008) ile üçleme olarak projelendirdiği Que pena tu vida (2010), Que pena tu boda (2011) ve Que pena tu familia (2012) isimli komedileri çekti.

Aftershock, yönetmenin İngilizce olarak çektiği ilk film olmasının yanı sıra korku-gerilim türündeki ilk denemesi. Yaklaşık 10 milyon dolarlık bir bütçeye sahip filmin senaryosunu Guillermo Amoedo ve Nicolás López yazmış.

Filmin hikâyesi, 27 Şubat 2010’da gerçekleşen, bir tsunami yaratan ve yaklaşık 480 kişinin hayatına mal olan 8.8 büyüklüğündeki Şili depreminden esinlenerek şekillendirilmiş.

Geçtiğimiz Eylül ayında Toronto Film Festivali’nde galası yapılan Aftershock’ın konusu kısaca şöyle: “Şili’de tatil yapan bir grup turist harika günler geçirmektedir. Bir gece kulübünde çılgınca eğlendikleri gece meydana gelen deprem, tatillerini dehşet dolu bir ölüm kalım savaşına dönüştürür. Bin bir zorlukla kulüpten dışarı çıktıklarında üzerlerine kâbus gibi çöken kargaşa, asıl mücadelenin daha yeni başladığının habercisi gibidir.”

Başrollerde Eli Roth, Andrea Osvárt, Ariel Levy, Lorenza Izzo, Nicolás Martínez, Natasha Yarovenko ve Selena Gomez’in yer aldığı film, ABD’de 10 Mayıs’ta gösterime girecek.

Aftershock 1

Aftershock 2

Aftershock 3

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jurassic World: Yıkılmış Krallık Yeni Fragman 2 – new details on jurassic world 2 shoot

Jurassic World: Yıkılmış Krallık Yeni Fragman

Jurassic World: Fallen Kingdom / Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmine
Pek Yakında: Norveç İşi Korku Dunderland 3 – Dunderland 1

Pek Yakında: Norveç İşi Korku Dunderland

Dunderland yönetmenliğini Nils J. Nesse ve Finn-Erik Rognan’ın yaptığı Norveç