Alien: Covenant - Yaratık Yine Saldıracak! 1 – should prometheus 2 and alien 5 cross over 539439

Alien: Covenant – Yaratık Yine Saldıracak!

14 Ocak 2016

1979 yılında başlayan film serisi Alien’ın öncesinde yaşananları anlatan Prometheus’un ardından; serinin yeni bir filmle devam edip etmeyeceği uzun bir süredir konuşuluyordu. Prometheus’un hem eleştirmenlerden hem de seyirciden aldığı olumsuz tepkilerden sonra yapımcıların bir süre askıya aldığı projenin akıbeti nihayet geçtiğimiz günlerde belli oldu. Ridley Scott’ın yöneteceği ve Prometheus’un devamında; Alien’ın ise öncesinde geçenleri anlatacak olan serinin yeni filminin ismi Alien: Covenant olacak.

Alien: Covenant filminin, Prometheus’un 10 yıl sonrasında geçeceği ve Alien evrenine dair seyirciye daha fazla bilgi vereceği söyleniyor. Prometheus’da Michael Fasssbender’ın canlandırdığı android David’in yeni filmde büyük bir rolü olacağı fakat Noomi Rapace’in hayat verdiği Shaw karakterinin rolünün oldukça azalacağı da filmle ilgili gelen ilk bilgiler arasında yer alıyor. Ridley Scott geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Alien: Covenant’ın yeni bir üçlemenin ilk parçası olarak tasarlandığını açıklamış ve yeni filme ismini veren Covenant’ın da Alien evreninde ilk defa göreceğimiz bir uzay gemisi olduğunu belirtmişti.

Alien: Covenant

Alien: Covenant projesi kesinleşmeden bir süre önce; son olarak geçtiğimiz yıl vizyona giren Chappie ile adından söz ettiren Güney Afrikalı yönetmen Neill Blomkamp’ın da bir Alien filmi üzerinde çalıştığını ve bu projenin orijinal seriye doğrudan bir devam filmi olarak tasarlanacağına dair haberler de basına yansımıştı. Fakat Ridley Scott’ın projesi öne geçmiş ve Blomkamp’ın projesi belirsiz bir süreliğine askıya alınmıştı.

Filmin konusuna dair daha geniş bilgiyi de edindiğimiz açıklamalarda filmin Covenant gemisi mürettebatının ıssız bir gezegene iniş yapmasını göreceğiz. Filmin, serinin 1979 yapımı ilk filmi Alien ile birebir bağlantılar içereceği açıklanırken, mürettebatın yalnızca insansı robot David’in yaşadığı bu gezegeni saklı bir cennet sanacaklarını ancak zamanla korkunç bir tehlikeyle burun buruna olduklarını anlayacaklarını da öğreniyoruz.

Öteki Sinema okurlarının Alien: Covenant gibi yeni Alien filmlerini ya da Prometheus’un devamında, Shaw Derelict Ship’le gezegenden ayrıldıktan sonra yaşanacakları merak ettiğini biliyoruz. Bu filmlerle ilgili yapım süreci hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Alien serisine ait filmlerden fotoğraf ve lobi kartları içeren bir galeri http://www.moviestillsdb.com/movies/alien-i78748

Yazar: Burak Kaplan – Kaynak: http://sinema.mynet.com/detay/haber/yaratik-yine-saldiracak/38953

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mark Hamill Yeni Star Wars Filminde Hayalet Olacak! 2 – Beklenen Star Wars The Last Jedi fragmani geldi90502 0

Mark Hamill Yeni Star Wars Filminde Hayalet Olacak!

Star Wars serisinin yıldız oyuncusu Mark Hamill'in Star Wars: The
Çizgi Roman Uyarlamalarının Geleceğinde Ne Var? 3 – Casdlb1WcAE5sU6

Çizgi Roman Uyarlamalarının Geleceğinde Ne Var?

Mizah seviyesi ve referanslarıyla dikkat çeken film bundan sonra çizgi