Soska Kardeşlerden İlginç Bir Korku: American Mary 1 – American Mary 01

Soska Kardeşlerden İlginç Bir Korku: American Mary

10 Aralık 2012

Soska Kardeşlerden İlginç Bir Korku: American Mary 2 – American Mary posterAmerican Mary, Jen Soska ve Sylvia Soska isimli ikiz kız kardeşler tarafından yazılıp yönetilmiş olan Kanada yapımı bir film.

“Mary isimli tıp öğrencisi, okula ve bir zamanlar putlaştırdığı doktorlara karşı inancını yitirir. Kolay para kazanmanın cazibesine kapılan umutsuz Mary, yeraltı dünyasına sızar ve çeşitli ameliyatlar yapmaya başlar. Bu ameliyatlar hastalar üzerinde derin izler bırakır.”

Katıldığı festivallerde olumlu eleştiriler alan filmin başrollerinde Katharine Isabelle, Antonio Cupo, Tristan Risk, Paula Lindberg, David Lovgren ve Twan Holliday’in yanı sıra yönetmen ve senarist Jen Soska ile Sylvia Soska da yer alıyor.

David Cronenberg hayranlarının ilgisine mazhar olacağı aşikâr American Mary, ilginç bir ‘body horror’ hikâyesine ev sahipliği yapıyor gibi görünüyor. Filmi Frightfest’te gören sitemiz yazarlarından Can Evrenol, Frightfest Günlüklerinde film hakkında şunları söylemişti; “American Mary, sonlara doğru biraz temposunu kaybetse de, hiç fena değil. Belki ‘Torture Garden’-vari içeriğine göre bir tık fazla cilalı ve aydınlık diye bir eleştiri yapılabilir. Ama ne kadar cilalı olsa da yine de sıra dışı, seksi ve başına buyruk bir film. Bu çizgide bir filmin Universal Studios’a nasıl olup da satılabildiğini anlamak çok zor. Filmin en sonunda çıkan “For Eli Roth” yazısının bu işle bir alakası olmalı. Sahneye lateks mini elbiselerle çıkan Kanadalı ikiz kız kardeş yönetmenler Jen ve Sylvia Soska, kendilerinden söz ettirecek yönetmenlere benziyorlar.”

FrightFest, Fantastic Fest, Sitges, Screamfest ve Toronto After Dark gibi birçok itibarlı festivalde gösterilen American Mary, ilk olarak İngiltere’de, 11 Ocak 2013’de gösterime girecek.

Soska Kardeşlerden İlginç Bir Korku: American Mary 3 – American Mary 01

Soska Kardeşlerden İlginç Bir Korku: American Mary 4 – American Mary 02

Soska Kardeşlerden İlginç Bir Korku: American Mary 5 – American Mary 03

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hercules: The Legend Begins İlk Fragman 6 – Hercules The Legend Begins 461494

Hercules: The Legend Begins İlk Fragman

Millennium Films yönetmen Renny Harlin’in mitolojik soslu aksiyon filmi Hercules:
Steven C. Miller'dan Yeni Korku Filmi: Under the Bed 7 – under the bed 02

Steven C. Miller’dan Yeni Korku Filmi: Under the Bed

Under the Bed filminin yönetmenliğini Automaton Transfusion (2006) ve Silent