Ash vs Evil Dead “The Dark One” Sezon Finali 1 – 960

Ash vs Evil Dead “The Dark One” Sezon Finali

7 Ocak 2016

O karanlık gün geldi çattı ve sezonun en kanlı işi olan Ash Vs Evil Dead, “The Dark One” adlı sezon finali ile ekranlara bir süreliğine veda etti. Tadı damağımızda kalsın diye de sezonun en gore bölümüne damgasını vurdu. Daha önce Murat Kızılca’nın dizi kritiğini okuduğunuzu düşünerek direkt olarak finale geçiyorum. Bundan sonra yazılanlar tamamen süprizbozan (spoiler) içermektedir. Lütfen finali seyredene kadar bu sayfaya devam etmeyin.

Önceki bölümlerde Ash her şeye bir son vermek için ekibi ile başlangıç noktasına yani ormanın içindeki uğursuz kulübeye gitmişti. Lucy Lawless’ın oynadığı gizemli Ruby karakterinin oyunu ile Ash kitabı bu güzel kadına kaptırmış ve Pablo’nun yüzü kitabın kapağı ile kaplanmıştı.

Finalde Ruby, Pablo’yu mahsene kapayıp kitaptaki iblisleri ve kötülükleri bir bir dünyaya getirmeye çalışırken, Ash peşlerine düşüyor. Ancak bir anda geçmişe gidiyoruz ve Ash’in kitabı daha okumadığını görüyoruz. Yoksa her şey rüya mı diye düşünürken, Ruby tekrar ortaya çıkıp Ash’e ateşkes öneriyor. Karanlığı kontrol edeceğini, aralarındaki bu savaşa gerek olmadığını söylüyor. Ash’in hayallerini süsleyen Jacksonville kozu bile Ash’i ikna etmeye yetmeyince tekrar mahsene dönüyoruz ve kötülükle Ash’in mücadelesi devam ediyor.

Yukarıda ise gruba yeni katılan sarışın kızımızın başına gelmeyen kalmıyor. Kulübenin dışına atılan Kelly ona yardım etmeye çalışsa da kızın içeride fazla şansı olmuyor. Bölüm bu sahnelerde gore’un limitlerini zorlarken tam bir kan banyosu yaşıyoruz.

640

Ruby büyü ile Pablo’nun içinden çocuk formunda yaratıklar çıkarırken Ash ortama girip Ruby’e son vuruşu yapmaya çabalıyor ancak yılların iki düşmanı gene de yenişemiyor. Ruby bu kez Ash’i kötülüğü kontrole alacak tek kişinin kendisi olduğuna ikna edip teklifini yeniliyor. Hayatına kaldığı yerden devam etmesini, Jacksonville’de arkadaşları ile mutlu bir şekilde yaşlanmasını öneriyor. Her zaman yanlış kararlar verip daha sonra testeresi ve tüfeği ile olayları çözme yoluna giden Ash sizce neyi seçiyor? Kalıp savaşmayı mı yoksa yeni bir hayata başlamayı mı?

Tüyler ürpertici çocuk iblisler, oluk oluk akan kan, yüze saplanan çiviler, kanayan duvarlar, konuşan kopuk kafalar ve Bruce Campbell’ın artık özümsediği çılgın Ash karakteri ile dolu dolu bir 34 dakika sizleri beklerken bölüme eşlik eden yine müthiş rock parçaları keyfinize keyif katıyor.

640 (1)

Craig DiGregorio’un yazıp Rick Jacobson’ın yönettiği finalde ikinci sezonda da Ruby’e yer açmak için doğru bir yöne gidilmiş. Bakalım üçlümüzü dünyanın sonunda nasıl bir normal hayat bekliyor.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Cowboy Bebop (1998) 2 – Cowboy Bebop

Cowboy Bebop (1998)

Gotham 1x07 “Penguin’s Umbrella” Bölüm İncelemesi 3 – Gotham 107 1

Gotham 1×07 “Penguin’s Umbrella” Bölüm İncelemesi

Gotham’ın bugüne kadar yayınlanan en iyi bölümünü izledik. Bu konuda