Azazil: Düğüm

70’lerde dünyada ortalığı karıştırmış “The Exorcist” filminden 1 yıl sonra Yeşilçam’ın büyük ustalarından Metin Erksan’ın uyarlaması ile sinemamız ilginç bir şeytan çıkarma filmi ile tanışmıştı. 2000’ler sonrası hareketlenen Türk Korku Sineması, tam 40 yıl sonra tekrar bir şeytan çıkarma filmi ile karşımızda.

Azazil Düğüm 01

Metafizik ve Bio-Enerji uzmanı Salih Memişoğlu bizzat yaşadığı sıradışı vakaları sinema filmi yaparak daha geniş kitlelere göstermek için kolları sıvadı. Ammar filmi ile korku sinemasında özellikle görsel efekt anlamında bir çok yenilik getiren ve yurtdışında oldukça beğeni toplayan ekip Salih Memişoğlu’nun anlattıklarından yola çıkarak yeni projelerini hazırladı. Yönetmenliğini Özgür Bakar’ın yaptığı “Azazil: Düğüm” filminin senaryosu yine Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım’a ait. Kaynaklardaki inanışa göre “Azazil” secde etmeyi kabul etmeyen ilk şeytan olarak geçmekte. Düğüm ise seri olması planlanan Azazil filminin ilk hikayesi ile bağlantılı. İnsanların birbirlerine yaptıkları büyülerin Kuran-ı Kerim’e göre daha çok belli objelere düğüm atılması şeklinde gerçekleştiğini belirten Memişoğlu, ekipten filmin merkezini bu tarz büyülerden ve varlıklardan korunma yollarını göstermek üzerine oturtmalarını istemiş.

Azazil Düğüm 06

Konu: Sinem, anne ve babası vefat ettikten sonra ailesinden kalan evde teyzesi ve eniştesi ile beraber yaşamaktadır. Üniversiteden sevgilisi Akın ile mutlu bir ilişkisi vardır. Bir gün Akın’la beraber arabayla giderlerken bir köpeğe çarpar ve ölümüne yol açarlar. O günden itibaren Sinem için kabus dolu anlar yaşanmaya başlar.

Yönetmenliğini Özgür Bakar’ın üstlendiği filmde Cansu Diktaş, Tolga Akman, Nurten İnan, Zafer Altun ve Murat Ercanlı rol alıyor.

Film 28 Ağustos 2014‘te vizyona girecek.

Azazil Düğüm 03

Azazil Düğüm 02

Azazil Düğüm 05

Azazil Düğüm 04

Not: Basın bülteninden derlenmiştir.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Gezegenimiz milyonlarca çakma Exorcist doldu,duracağa da benzemiyor.Çakmaların en iyi 10 u nasıl olur acaba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir