Baskın Ankara'da 1 – Baskın4

Baskın Ankara’da

14 Ocak 2014

Baskın Ankara’da! İlk gösterimi, İstanbul Cine Majestic sinemasında gerçekleşen BASKIN’ın şimdiki durağı ise Ankara!

Baskın 01

Baskın’ın ilk Ankara gösterimi, 17-18 Ocak tarihinde Küçükesat’taki TORUN Galeri’de yapılacak. Şimdiden Frightfest (Londra), Fantasticfest (Teksas), Motel X (Lizbon) ve Sitges (Barcelona) gibi dünyanın en önde gelen fantastik film festivallerinde resmi seçkiye kabul edilen BASKIN, bu sene ikincisi düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek fantastik filmler festivali FANTASTURKA festivalinin açılış filmi oldu! 24 Ocak’ta da İspanya Alcantarilla kentindeki gösterimine hazırlanıyor.

Öteki Sinema yazarlarından kısa film ve reklam yönetmeni Can Evrenol’un yeni kısası Baskın’ın oyuncu kadrosunda Görkem Kasal, Remzi Pamukçu, Aydın Orak ve Muharrem Bayrak yer alıyor. Sıradan bir ihbar üzerine yola çıkan 4 polis, neyin içine düştüklerini anlamadan kendilerini cehenneme açılan Lovecraftvari bir apartmanın içinde bulmalarıyla başlayan hikayeyi Evrenol’un ağzından aktaralım: “Bir uzun metraj senaryosu olarak yola çıktığımız, sonrasında giriş bölümü olarak kendi içinde kabusvari bir bütünlükle bir kısa filme dönüşen BASKIN‘ın, zamanlama olarak şimdiden efsaneleşmiş olan 2013 Haziran‘ına denk gelmesinin, bizim için ne kadar önemli bir tesadüf olduğunu buradan bir kere daha belirtmek istiyorum. Önce ertelemek zorunda kaldığımız, sonrasında oldukça yoğun bir stres ve jenerasyonumuz adına endişe içindeyken hazırlıklarını gerçekleştirdiğimiz bu film, artık sanıyorum hepimiz için daha da manidar bir hale gelmiş durumda. Bu kabus artık daha da karanlık, bu kabus artık daha da boğucu.”

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Adalarda Film Keyfi SİNEMADA İle Başlıyor 2 – Sinemada 2022 header

Adalarda Film Keyfi SİNEMADA İle Başlıyor

SİNEMADA etkinliğiyle son yılların ses getiren filmleri sinemaseverlerle buluşmaya bu
Gotik: Sinemanın Karanlık Yüreği 3 – look now

Gotik: Sinemanın Karanlık Yüreği

İstanbul Modern Sinema, British Council ve British Film Institute işbirliğiyle,