Baskın ilk Gösterim 19 Eylül’de İstanbul’da

Baskın posterBaskın ilk gösterim, İstanbul’da, 19 Eylül Perşembe akşamı, saat 21:00’da, Beyoğlu’nda Cine Majestic sinemasında gerçekleşiyor.

Yazarlarımızdan kısa film ve reklam yönetmeni Can Evrenol’un yeni kısası Baskın nihayet görücüye çıkıyor. Senaryosu da kendisine ait olan kısanın oyuncu kadrosunda Görkem Kasal, Remzi Pamukçu, Aydın Orak ve Muharrem Bayrak yer alıyor.

Konu: Sıradan bir ihbar üzerine yola çıkan 4 polis, neyin içine düştüklerini anlamadan kendilerini cehenneme açılan Lovecraftvari bir apartmanın içinde bulurlar…

Baskın’ın hikayesini Can Evrenol’un ağzından aktaralım: “Bir uzun metraj senaryosu olarak yola çıktığımız, sonrasında giriş bölümü olarak kendi içinde kabusvari bir bütünlükle bir kısa filme dönüşen Baskın‘ın, zamanlama olarak şimdiden efsaneleşmiş olan 2013 Haziran‘ına denk gelmesinin, bizim için ne kadar önemli bir tesadüf olduğunu buradan bir kere daha belirtmek istiyorum.

Önce ertelemek zorunda kaldığımız, sonrasında oldukça yoğun bir stres ve jenerasyonumuz adına endişe içindeyken hazırlıklarını gerçekleştirdiğimiz bu film, artık sanıyorum hepimiz için daha da manidar bir hale gelmiş durumda. Bu kabus artık daha da karanlık, bu kabus artık daha da boğucu.

Bir anlamda oldukça kişisel olan bu projede, benimle beraber projenin altına omzunu koyan başta Mehmet Cemal Toz ve Serhat Cinisli olmak üzere beyin takımı Eren Akay, Cem Özüduru, besteci Volkan Akaalp, görüntü yönetmeni Alp Korfalı, sanat yönetmeni Sıla Karakaya, reji Merve Toz, Burçin Ergin, Cansu Okutay, müthiş sanat ekibimiz Ekin Ergök, Can Taluğ, Elif Kemahlıoğlu, kostüm Elif Domaniç, cast Fazlı Korkmaz, ses dizaynı Can Doğduaslan, Kerem Aksoy, colorist Andreas Brückl, ses Gürkan Özkaya, ek müzik Devran Bekin, Taner Yücel, oyuncularımız Remzi Pamukçu, Görkem Kasal, Muharrem Bayrak, Aydın Orak, Ahmet Sarıcan, Fadik Bülbül, yan rollerde Mehmet Cerrahoğlu, Yulya Maxim, Muhittin Çağdaş, Kerem Dikeç, Ali Kalyoncu, Akif Budak, senaryo danışmanı Evrim Ersoy, oyuncu koçu Özay Fecht, ışık şef asistanı Emrah Toz, focus puller Çağlar Kanber, post prodüksyonda Bora Yüksel, Serdar Börcan, muhteşem kamera arkası yönetmeni Berrak Çolak ve daha sonra düzgün bir şekilde teker teker teşekkür edeceğim bütün teknik ekibe ve ATLANTIK FİLM ekibine buradan bir kere daha yürekten teşekkür etmek istiyorum.”

Şimdiden Frightfest (Londra), Fantasticfest (Teksas), Motel X (Lizbon) ve Sitges (Barselona) gibi dünyanın en önde gelen fantastik film festivallerinde resmi seçkiye kabul edilen BASKIN, bu sene ikincisi düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek fantastik filmler festivali FANTASTURKA festivalinin açılış filmi olacak!

Adres: İstiklal Cad. Ayhan Işık Sk. No:10 Beyoğlu

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir