Beating Hearts (2010)

Beating Hearts (2010) 1 – beating hearts poster2Beating Hearts, Matthew Garrett tarafından yazılıp yönetilmiş olan ABD yapımı bir kısa film.

Beating Hearts (BH), canavarlar tarafından işlenmiş korkunç olayların akibetinin kaydını tutar. Aile bağları, gerçek sevgi ve cinayet üzerine yürek parçalayıcı bir deneme.

Kısanın başrollerinde Peter Coriarty (dede), Gianna Bruzzese (anne) ve Georgeanne Bruzzese (kız) var. Özellikle küçük kız rolündeki Georgeanne Bruzzese etkileyici bir performans sergiliyor.

Yaklaşık 12 dakikalık süresine rağmen BH, yoruma açık birçok sahne barındırıyor. Alt metin okumalarındaki farklı yorumlamaların izleyenlerin kafasında soru işaretleri oluşturacağı şüphe götürmez.

Garrett, basit ama zengin anlatım diliyle daha çok Andrzej Zulawski ya da Roman Polanski filmlerine öykünüyor gibi. Tabii ki kısa film bütçesinin el verdiği ölçüde.

BH, 2011 Boston Underground Film Festivali’nde “Director’s Choice Award” (En İyi Kısa) ödülünü aldı. Bir de 2011 Philadelphia Geek Award En İyi Yerli Kısa Film ödülünün de sahibi olmayı başardı. Ayrıca Fantasia, Chicago International, Dead By Dawn, NYC Horror, Celluloid Screams, Daggers, Rio Fan, Philadelphia Cinefest gibi birçok festivalin resmi seçkisinde yer aldı.

Bu arada Matthew Garrett’ın David Hauslein ile bir araya gelip BH’ın uzun metraj versiyonunun senaryosunu yazmaya başladıklarını da belirtelim. Bakalım uzun metraj hayalleri gerçekleşecek mi?

Beating Hearts (2010) 2 – beating hearts poster1

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

5 Yorumlar

 1. blank

  Filmi izlemek için şifre isteniyor.. Selamlar,

 2. blank
  Murat Kızılca

  Haklısınız, yönetmen Garrett kısasını internetten kaldırmış. Ara ara kontrol ederim, tekrar yüklendiğinde sayfamıza eklerim. İlginize teşekkürler.

 3. blank

  Murat bey, film hakkında bir gelişme var mı?

 4. blank

  Beating Hearts hala festivalleri gezmeye devam ediyor. Bu ay içinde de Rumschpringe Uluslararası Kısa Film Festivali’nde gösterilecekmiş. Sanırım kısanın tekrar internette yayınlanması için festival turunu bitirmesini beklememiz gerekecek.

 5. blank

  Beating Hearts, uzun bir aradan sonra nihayet internet ortamında izlenebilir olmuş. Bekleyenlere duyurulur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir