Beterböcek Beterböcek Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

25 Mart 2024

Beterböcek geri döndü! Efsanevi yönetmen Tim Burton’ın 1988 tarihli doğaüstü komedi filmi Beterböcek’in (Beetlejuice) devam filmi Beterböcek Beterböcek’in (Beetlejuice Beetlejuice) ilk fragmanı yayınlandı. 36 yıl aradan sonra gelen devam filminin fragmanı sinemaseverlerde heyecan yarattı. Orijinal kadrodan Michael Keaton, Winona Ryder ve Catherine O’Hara’nın yer aldığı filme Monica Bellucci, Jenna Ortega, Willem Dafoe ve Justin Theroux gibi yeni isimler eklendi. Tim Burton’ın yeniden yönetmen koltuğunda olduğu Beterböcek Beterböcek, ülkemizde 6 Eylül’de sinemalarda olacak.

Kendine has, sıra dışı karakterler yaratan ünlü yönetmen Tim Burton’ın yönettiği 1988 yapımı Beterböcek, 36 yıl aradan sonra devam filmiyle geri döndü. 15 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen ve dünya çapında 75 milyon dolar hasılat elde eden sinema tarihinin en unutulmaz filmlerinden olan Beterböcek’in devam filmi Beterböcek Beterböcek’in yönetmen koltuğunda yine Burton oturuyor.

Beterböcek Beterböcek Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı 1 – Beetlejuice Beterbocek 2 2024 2

Orijinal kadroda Beterböcek karakteriyle hafızalara kazınan Michael Keaton rolüne geri dönerken; Winona Ryder Lydia Deetz’e ve Catherine O’Hara ise Delia Deetz rolüne yeniden döndü. Devam filminde kadroya Monica Bellucci, Jenna Ortega, Willem Dafoe ve Justin Theroux gibi yeni isimler eklendi.

Beterböcek Beterböcek’in konusu ne?

Beklenmedik bir aile trajedisinin ardından, Deetz ailesinin üç nesli Winter River’daki evlerine geri döner. Betertböcek’in hâlâ peşini bırakmadığı Lydia’nın hayatı, asi genç kızı Astrid’in tavan arasındaki gizemli kasaba maketini keşfetmesi ve Öbür Dünya’ya açılan kapının kazara açılmasıyla altüst olur. Her iki âlemde de sorunlar baş gösterirken, birinin Beterböcek’in adını üç kez söylemesi ve yaramaz iblisin kendi tarzı karmaşayı ortaya çıkarmak için geri dönmesi artık an meselesidir.

1989’da En İyi Makyaj Akademi ödülünü alan Beterböcek, devam filminde de yine orijinaline sadık kalınarak tamamen makyaj, gerçekçi efektler ve kuklalar ile çekildi.

Başlı başına bir tür olarak kabul edilebilecek “Burton filmi” olan devam filmi, Alfred Gough, Miles Millar ve Seth Grahame-Smith’in hikâyesinden Alfred Gough ve Miles Millar tarafından senaryolaştırıldı.

Beterböcek Beterböcek Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı 2 – Beetlejuice Beterbocek 2 2024 1

Filmin yapımcıları Marc Toberoff, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Tommy Harper ve Tim Burton; başyapımcıları ise Sara Desmond, Katterli Frauenfelder, Alfred Gough, Miles Millar, Brad Pitt, Larry Wilson, Laurence Senelick, Pete Chiappetta, Andrew Lary, Anthony Tittanegro, Seth Grahame-Smith ve David Katzenberg.

Burton’ın sahne arkasındaki yaratıcı ekibi arasında görüntü yönetmeni Haris Zambarloukos, yapım tasarımcısı Mark Scruton, kurgucu Jay Prychidny, Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Colleen Atwood, Oscar ödüllü canavar efektleri ve özel makyaj FX yaratıcı sorumlusu Neal Scanlan, Oscar adayı besteci Danny Elfman ve Oscar ödüllü saç ve makyaj tasarımcısı Christine Blundell var.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Beterböcek Beterböcek, 6 Eylül’de vizyonda olacak.

Beterböcek Beterböcek Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı 3 – Beetlejuice Beterbocek 2 2024 poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hindistan’dan Çılgın Bir Film: Eega Fragman

Eega: Öldürülen ve sevgilisini de katiline kaptıran genç ve aşık
Almost Human Fragman 4 – Almost Human 2013

Almost Human Fragman

Yönetmenliğini ve senaristliğini Joe Begos'un üstlendiği Almost Human isimli yeni