Çağan Irmak İmzalı Yaratılan, 20 Ekim’de Netflix’te

7 Eylül 2023

İnsan, hayatın sırrını çözmeden ölmemeli!

Netflix, yazarlığını ve yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği Yaratılan dizisinin yayın tarihini ve ilk fragmanını paylaştı. Dünya edebiyatının klasiklerinden Mary Shelley imzalı Frankenstein’dan esinlenen Yaratılan, güçlü kadrosu ve etkileyici anlatımıyla 8 bölümlük bir dizi olarak yayınlanacak.

Çağan Irmak İmzalı Yaratılan, 20 Ekim'de Netflix'te 1 – Yaratilan 2023 2

Başrollerini Erkan Kolçak Köstendil ve Taner Ölmez’in paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, Devrim Yakut, Şehsuvar Aktaş, Durul Bazan, Macit Koper, Ekremcan Arslandağ, Ümmü Putgül ve Şennur Nogaylar gibi sevilen isimler yer alıyor.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği dizi, 20 Ekim’de tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te yayınlanacak.

Yaratılan Hakkında

Çağan Irmak İmzalı Yaratılan, 20 Ekim'de Netflix'te 2 – Yaratilan 2023 1

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde Bursa’dan İstanbul’a uzanan bu epik öyküde Yaratılan, insanoğlunun en temel sorularından biri olan “ölüm ve sonrasına” odaklanıyor.

Maceraperest, asi, heyecanlı ve zekası bedenine sığmayan genç tıp talebesi Ziya’nın en büyük dileği, çok iyi bir hekim olup tıbbın çare bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir. İstanbul’da tanıştığı delilik ve dahilik arasında duran hekim İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, beraber giriştikleri gizli ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Zira kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Netflix Türkiye Yapımlarındaki Sorun: Şahmaran 7 – Sahmaran 2023 4

Netflix Türkiye Yapımlarındaki Sorun: Şahmaran

Pek çok mitolojik hikayenin yurdu olan bu coğrafyanın sinemasının, bu
Ey Makine, Sen Kimsin: Blame! (2017) 8 – poltrona blame netflix

Ey Makine, Sen Kimsin: Blame! (2017)

Blame! sadece anime ve manga severlerin değil tüm bilim kurgu