Can Evrenol Kısası Baskın’ın Kamera Arkası 1 – Baskın 01

Can Evrenol Kısası Baskın’ın Kamera Arkası

11 Aralık 2013

Öteki Sinema yazarlarından kısa film ve reklam filmi yönetmeni Can Evrenol’un son kısa filmi Baskın’ın kamera arkası videosu yayınlandı.

Can Evrenol Kısası Baskın’ın Kamera Arkası 2 – Baskın poster

Senaryosu da Can Evrenol‘a ait olan kısa filmin oyuncu kadrosunda Görkem Kasal, Remzi Pamukçu, Aydın Orak ve Muharrem Bayrak yer alıyor.

Konu: Sıradan bir ihbar üzerine yola çıkan 4 polis, neyin içine düştüklerini anlamadan kendilerini cehenneme açılan Lovecraftvari bir apartmanın içinde bulurlar…

Baskın’ın hikayesini Evrenol’un ağzından aktaralım: “Bir uzun metraj senaryosu olarak yola çıktığımız, sonrasında giriş bölümü olarak kendi içinde kabusvari bir bütünlükle bir kısa filme dönüşen BASKIN‘ın, zamanlama olarak şimdiden efsaneleşmiş olan 2013 Haziran‘ına denk gelmesinin, bizim için ne kadar önemli bir tesadüf olduğunu buradan bir kere daha belirtmek istiyorum.

Önce ertelemek zorunda kaldığımız, sonrasında oldukça yoğun bir stres ve jenerasyonumuz adına endişe içindeyken hazırlıklarını gerçekleştirdiğimiz bu film, artık sanıyorum hepimiz için daha da manidar bir hale gelmiş durumda. Bu kabus artık daha da karanlık, bu kabus artık daha da boğucu.

Bir anlamda oldukça kişisel olan bu projede, benimle beraber projenin altına omzunu koyan başta Mehmet Cemal Toz ve Serhat Cinisli olmak üzere beyin takımı Eren Akay, Cem Özüduru, besteci Volkan Akaalp, görüntü yönetmeni Alp Korfalı, sanat yönetmeni Sıla Karakaya, reji Merve Toz, Burçin Ergin, Cansu Okutay, müthiş sanat ekibimiz Ekin Ergök, Can Taluğ, Elif Kemahlıoğlu, kostüm Elif Domaniç, cast Fazlı Korkmaz, ses dizaynı Can Doğduaslan, Kerem Aksoy, colorist Andreas Brückl, ses Gürkan Özkaya, ek müzik Devran Bekin, Taner Yücel, oyuncularımız Remzi Pamukçu, Görkem Kasal, Muharrem Bayrak, Aydın Orak, Ahmet Sarıcan, Fadik Bülbül, yan rollerde Mehmet Cerrahoğlu, Yulya Maxim, Muhittin Çağdaş, Kerem Dikeç, Ali Kalyoncu, Akif Budak, senaryo danışmanı Evrim Ersoy, oyuncu koçu Özay Fecht, ışık şef asistanı Emrah Toz, focus puller Çağlar Kanber, post prodüksyonda Bora Yüksel, Serdar Börcan, muhteşem kamera arkası yönetmeni Berrak Çolak ve daha sonra düzgün bir şekilde teker teker teşekkür edeceğim bütün teknik ekibe ve ATLANTIK FİLM ekibine buradan bir kere daha yürekten teşekkür etmek istiyorum.”

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yönetmenlerle Buluşma 6: Yeşim Ustaoğlu 3 – Pandoranın Kutusu

Yönetmenlerle Buluşma 6: Yeşim Ustaoğlu

İstanbul Modern Sinema'nın bu yıl altıncısını gerçekleştirdiği "Yönetmenlerle Buluşma" programındaki
Paula Rego Sergisine Eşlik Eden Filmler 4 – Paula Rego Secrets and Stories 2017

Paula Rego Sergisine Eşlik Eden Filmler

Pera Film, Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi sergisi kapsamında “Ruhların Derinliklerinde”