Casus Dizisi Citadel'in Gösterim Tarihi Açıklandı 1 – Citadel 2023 1

Casus Dizisi Citadel’in Gösterim Tarihi Açıklandı

15 Mart 2023

Prime Video, başrollerini Richard Madden ve Priyanka Chopra Jonas’ın paylaştığı, Stanley Tucci ve Lesley Manville’in de kadrosunda yer aldığı casus dizisi Citadel’in ilk görüntülerini ve gösterim tarihini açıkladı.

Russo Brothers ve Mike Larocca’nın sahibi olduğu yapım şirketi AGBO’nun casus dizisi, 28 Nisan’da Prime Video’da!

Casus Dizisi Citadel'in Gösterim Tarihi Açıklandı 2 – Citadel 2023 2

Prime Video, merakla beklenen aksiyon casusluk türündeki dizisi Citadel’in ilk görüntülerini yayınladı ve serinin 28 Nisan Cuma günü adrenalin yüklü iki bölüm ile Prime Video’ya özel prömiyer yapacağını açıkladı.

Dizi, 26 Mayıs’a kadar her Cuma günü haftalık olarak yayınlanacak yeni bölümleriyle izleyici karşısına gelecek. Dizinin baş yapımcılığını Russo Brothers’ın AGBO’su ve dizi sorumlusu David Weil üstleniyor. Dizide Richard Madden, Priyanka Chopra Jonas, Stanley Tucci ve Lesley Manville gibi isimler rol alıyor. Citadel, dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede yayınlanacak.

Citadel Hakkında

Sekiz yıl önce Citadel düştü. Görevi tüm insanların emniyetini ve güvenliğini sağlamak olan bağımsız küresel casus teşkilatı, dünyayı gölgelerden manipüle eden güçlü bir sendika olan Manticore’un görevlileri tarafından yok edilir. Citadel’in düşmesiyle seçkin ajanlar Mason Kane (Richard Madden) ve Nadia Sinh (Priyanka Chopra Jonas) hayatlarını kıl payı kurtarırken hafızaları silinir. O zamandan beri geçmişlerinden habersiz, yeni kimlikler altında yeni hayatlar inşa ederek gizli kalırlar. Ta ki bir gece Manticore’un yeni bir dünya düzeni kurmasını engellemek için çaresizce yardımına ihtiyacı olan eski meslektaşı Bernard Orlick (Stanley Tucci), Mason’ın peşine düşene kadar… Mason, eski partneri Nadia’yı bulduktan sonra, bir yandan sırlar, yalanlar ve tehlikeli ama ölümsüz bir aşk üzerine kurulu ilişkileriyle uğraşırken, bir yandan da Manticore’u durdurmak için onları dünyanın dört bir yanına çağıran görevlerine hazırlanır.

Casus Dizisi Citadel'in Gösterim Tarihi Açıklandı 3 – Citadel 2023 3

Dizide Richard Madden, Mason Kane rolünde; Priyanka Chopra Jonas, Nadia Sinh rolünde; Stanley Tucci, Bernard Orlick rolünde; Lesley Manville, Dahlia Archer rolünde; Osy Ikhile, Carter Spence rolünde; Ashleigh Cummings, Abby Conroy rolünde; Roland Moller, Anders Silje ve Davik Silje rolünde; Caoilinn Springall ise Hendrix Conroy rolünde yer almaktadır.

Amazon Stüdyoları ile Russo Brothers’ın yapım şirketi AGBO’dan Citadel dizisinin yapımcılığını Anthony Russo, Joe Russo, Mike Larocca, Angela Russo-Otstot ve Scott Nemes üstlenirken, David Weil dizi sorumlusu ve yönetici yapımcı olarak görev yapmaktadır. Josh Appelbaum, Andre Nemec, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg, Midnight Radio’nun sorumlu yapımcıları olarak, Newton Thomas Sigel ve Patrick Moran ise yönetici yapımcı olarak görev almaktadır.

Citadel Dünyayı Dolaşıyor…

Casus Dizisi Citadel'in Gösterim Tarihi Açıklandı 4 – Citadel 2023 4

Russo Brothers’ın AGBO’su tarafından baş yapımcılığı üstlenilen Citadel, birbiriyle bağlantılı hikayelerle devam eden bölümleriyle dünyayı dolaşıyor. Her Citadel bölümü, farklı bir bölge ya da ülkede yaratılarak filme alınıyor ve ünlü yerel yeteneklere yer veriliyor. Bu sayede küresel bir dolaşım ağı oluşturan dizinin Matilda De Angelis, Varun Dhawan ve Samantha Ruth Prabhu’nun rol aldığı bölümleri, sırasıyla İtalya ve Hindistan’da geçiyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İlk Yerli Amazon Orijinal Dizisi Düğüm’ün Çekimleri Başladı 5 – Dugum 2024 2

İlk Yerli Amazon Orijinal Dizisi Düğüm’ün Çekimleri Başladı

Prime Video, ilk yerli Amazon orijinal dizisi Düğüm’ün çekimlerine başladı.
Amazon'un Sıradışı Animasyonu Undone İlk Tanıtım 6 – Undone Rosa Salazar Amazon Prime Video Series

Amazon’un Sıradışı Animasyonu Undone İlk Tanıtım

Yetişkinlere yönelik bir animasyon olarak hazırlanan “Undone”, “BoJack Horseman”ın yapımcıları