İngiltere’den Yeni Bir Slasher: Comedown

comedown poster2Yönetmenliğini Menhaj Huda’nın yaptığı Comedown, 2012 yılı İngiltere yapımı bir film. Senaryo Steven Kendall’a ait.

“Birbirlerini çocukluktan beri tanıyan altı arkadaş, küçükken yaşadıkları ama şimdi terk edilmiş binaya zorla girerler. Korsan radyo istasyonu kurma amacıyla işgal ettikleri binada eğlenmeye başlayan gençler, alkol ve uyuşturucu ile iyice kafayı bulurlar. İçlerinden biri ortadan kaybolur. Etrafı araştırmaya başladıklarında binada yalnız olmadıklarını anlarlar. Binada yaşayan bir psikopat, gölgelerin arasında pusuya yatmış, gençleri sırayla avlamak için beklemektedir.”

Martin Compston, Geoff Bell, Adam Deacon, Red Madrell ve Charleene Rena’nın oynadığı film, tipik ‘slasher’ kuralları ile örülmüş yapısıyla türün hayranlarını memnun etmeye çalışacak. Yeni yayınlanan fragmana göz attığımızda, her ‘slasher’da olduğu gibi burada da katilin kimliğini gizlemeye çalıştığını, ancak bir maske yerine kapüşonlu paltoyu tercih ettiğini görüyoruz. Comedown’ın katili, ABD yapımı ATM’deki (2012) ile dış görünüş açısından oldukça benzeşiyor. Posterler arasındaki benzerlik de ortada. Umarım, ATM gibi, pek çok bakımdan zayıf not alan bir film olmaz.

Yönetmen Huda, daha çok, senaryosunu Noel Clarke’ın yazdığı Kidulthood (2006) ile tanınıyor.

Yaklaşık iki milyon dolarlık bir bütçeye sahip Comedown, 28 Ocak’ta DVD ve Blu-ray baskıları ile satışta olacak.

comedown 02

comedown poster1

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir