İngiltere'den Yeni Bir Slasher: Comedown 1 – comedown 02

İngiltere’den Yeni Bir Slasher: Comedown

6 Ocak 2013

comedown poster2Yönetmenliğini Menhaj Huda’nın yaptığı Comedown, 2012 yılı İngiltere yapımı bir film. Senaryo Steven Kendall’a ait.

“Birbirlerini çocukluktan beri tanıyan altı arkadaş, küçükken yaşadıkları ama şimdi terk edilmiş binaya zorla girerler. Korsan radyo istasyonu kurma amacıyla işgal ettikleri binada eğlenmeye başlayan gençler, alkol ve uyuşturucu ile iyice kafayı bulurlar. İçlerinden biri ortadan kaybolur. Etrafı araştırmaya başladıklarında binada yalnız olmadıklarını anlarlar. Binada yaşayan bir psikopat, gölgelerin arasında pusuya yatmış, gençleri sırayla avlamak için beklemektedir.”

Martin Compston, Geoff Bell, Adam Deacon, Red Madrell ve Charleene Rena’nın oynadığı film, tipik ‘slasher’ kuralları ile örülmüş yapısıyla türün hayranlarını memnun etmeye çalışacak. Yeni yayınlanan fragmana göz attığımızda, her ‘slasher’da olduğu gibi burada da katilin kimliğini gizlemeye çalıştığını, ancak bir maske yerine kapüşonlu paltoyu tercih ettiğini görüyoruz. Comedown’ın katili, ABD yapımı ATM’deki (2012) ile dış görünüş açısından oldukça benzeşiyor. Posterler arasındaki benzerlik de ortada. Umarım, ATM gibi, pek çok bakımdan zayıf not alan bir film olmaz.

Yönetmen Huda, daha çok, senaryosunu Noel Clarke’ın yazdığı Kidulthood (2006) ile tanınıyor.

Yaklaşık iki milyon dolarlık bir bütçeye sahip Comedown, 28 Ocak’ta DVD ve Blu-ray baskıları ile satışta olacak.

comedown 02

comedown poster1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Neil Jordan İmzalı Vampir Hikâyesi: Byzantium 2 – Byzantium 04

Neil Jordan İmzalı Vampir Hikâyesi: Byzantium

Sevdiğimiz yönetmenlerden Neil Jordan, şimdi de ilginç bir vampir hikâyesi
Killers of the Flower Moon İlk Fragman 3 – Killers of the Flower Moon Dolunay Katilleri 2023 2

Killers of the Flower Moon İlk Fragman

Martin Scorsese imzalı Killers of the Flower Moon / Dolunay