Count of the Horror: Giovanni Scognamillo

İyi ki Doğdun Gio!

Count of the Horror: Giovanni Scognamillo 1 – Gio BD Poster128 Nisan 2012’de Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (FABİSAD) organizasyonuyla FABİSAD Kuruluş Partisi ve “Count of the Horror” Giovanni Scognamillo’nun Doğum Günü Partisi bir arada gerçekleşti.

Hala duymamış olanlar için FABİSAD, Türkiye’nin Fantastik, Bilimkurgu ve Korku üreticilerinin bir araya geldiği, türün ülkemizdeki gelişimini, sanatçıların korunmasını ve bilinirliklerinin yükselmesini, okur ve takipçi kitlesinin artırılmasını, daha nitelikli eserlerin ortaya çıkmasını ve hayal gücünün öneminin anlatılmasını amaçlayan bir dernektir.

Taksim Kemancı’da gerçekleşen parti, fantastik, bilimkurgu ve korku türlerine gönül veren ve aynı zamanda bu türlerde ürün veren birçok kişiyi bir araya getirdi.

Bu partide, sanatçı üyelerin romandan sinemaya, çizgiromandan akademik araştırmalara, fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde ortaya koydukları tüm eserleri topluca görmek de mümkün oldu. FABİSAD’ın bu türlerde yeni eserleri teşvik etmek amacıyla düzenleyeceği Giovanni Scognamillo (kısaca GİO) ödülleri hakkında ilk duyuru da yine bu partide yapıldı.

Fatih Yürür ve Berçem Gözde Ölmez ise Giovanni Scognamillo’ya olan sevgilerini farklı bir yolla gösterdiler. Ustaya doğum günü hediyesi olarak unutulmaz korku karakterlerinin bir araya gelerek doğum günü kutlamasına katılmalarını resmeden bir çalışma gerçekleştirdiler.

NOT: Hikaye Gölge e-Derginin 56. sayısında yayınlanmıştır.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir