Count of the Horror: Giovanni Scognamillo 1 – 2131988816 e4746e5eb5

Count of the Horror: Giovanni Scognamillo

12 Mayıs 2012

İyi ki Doğdun Gio!

Count of the Horror: Giovanni Scognamillo 2 – Gio BD Poster128 Nisan 2012’de Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (FABİSAD) organizasyonuyla FABİSAD Kuruluş Partisi ve “Count of the Horror” Giovanni Scognamillo’nun Doğum Günü Partisi bir arada gerçekleşti.

Hala duymamış olanlar için FABİSAD, Türkiye’nin Fantastik, Bilimkurgu ve Korku üreticilerinin bir araya geldiği, türün ülkemizdeki gelişimini, sanatçıların korunmasını ve bilinirliklerinin yükselmesini, okur ve takipçi kitlesinin artırılmasını, daha nitelikli eserlerin ortaya çıkmasını ve hayal gücünün öneminin anlatılmasını amaçlayan bir dernektir.

Taksim Kemancı’da gerçekleşen parti, fantastik, bilimkurgu ve korku türlerine gönül veren ve aynı zamanda bu türlerde ürün veren birçok kişiyi bir araya getirdi.

Bu partide, sanatçı üyelerin romandan sinemaya, çizgiromandan akademik araştırmalara, fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde ortaya koydukları tüm eserleri topluca görmek de mümkün oldu. FABİSAD’ın bu türlerde yeni eserleri teşvik etmek amacıyla düzenleyeceği Giovanni Scognamillo (kısaca GİO) ödülleri hakkında ilk duyuru da yine bu partide yapıldı.

Fatih Yürür ve Berçem Gözde Ölmez ise Giovanni Scognamillo’ya olan sevgilerini farklı bir yolla gösterdiler. Ustaya doğum günü hediyesi olarak unutulmaz korku karakterlerinin bir araya gelerek doğum günü kutlamasına katılmalarını resmeden bir çalışma gerçekleştirdiler.

NOT: Hikaye Gölge e-Derginin 56. sayısında yayınlanmıştır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Simülasyon'dan Yeni Afiş ve Fragman! 18 – The Call Up 9

Simülasyon’dan Yeni Afiş ve Fragman!

15 Temmuz’da vizyona girecek bilim-kurgu aksiyon türündeki Simülasyon (The Call
Korkuyu Yönetmek: Flanagan ile Kamera Arkasına Yolculuk 19 – The Haunting of Hill House 2

Korkuyu Yönetmek: Flanagan ile Kamera Arkasına Yolculuk

12 Ekim’de gösterime girecek Netflix’in yeni korku dizisi Tepedeki Ev’in