He’s Out There / Dışarıda 31 Ağustos’ta Sinemalarda

He's Out There / Dışarıda 31 Ağustos'ta Sinemalarda 1 – Hes Out There Dışarıda 0331 Ağustos’ta gösterime girecek He’s Out There / Dışarıda filminin başrolünde, The Handmaid’s Tale dizisiyle 2018 Emmy Ödülleri en iyi kadın oyuncu dalında aday olan Yvonne Strahovski yer alıyor. Dexter dizisi hayranları, Strahovski’yi Hannah McKay rolüyle hatırlayacaktır.

Çekimler devam ederken ABD’de 1 Aralık 2017 tarihinde vizyona gireceği duyurulan filmi, Dennis Iliadis yönetti. Yunan yönetmen, ilk filmi Hardcore (2004) sonrası Hollywood’a transfer olmuştu. Akabinde yeniden çevrim The Last House on the Left (2009) ve +1 (2013) gibi filmleri yöneten Iliadis, son olarak Delirium (2018) ile vitrine çıkmıştı.

He’s Out There’in ne zaman vizyona gireceği merakla beklenirken enterasan gelişmeler yaşandı. Iliadis’in ismi yönetmen hanesinden çıkartılırken yerine Quinn Lasher ismi konuldu ama Lasher’ın kim olduğu tam bir muamma. Muhtemelen yeni bir “Alan Smithee” vakasıyla karşı karşıyayız. Daha önce kimi problemli filmlerde, isminin filmle birlikte anılmasını istemeyen kimi yönetmenlerin, Alan Smithee mahlasını kullanarak filmle olan bağlarını tamamen koparttıklarına şahit olmuştuk. Büyük olasılıkla burada da böyle bir durum mevzubahis ama henüz iki taraftan da resmi bir açıklama yok.

ABD vizyon tarihi hâlâ belirsizliğini korurken filmin İngiltere’de vizyona girmeyeceği kesinleşti. İngiltere’de 28 Eylül 2018’de satışa sunulacak DVD ve Blu-ray kapaklarına göz attığımızda Iliadis’in isminin çıkartıldığını görüyoruz. Oysaki geçen sene servis edilen posterlerin tam göbeğine “The Last House on the Left’in yönetmeninden” ibaresi yerleştirilmişti.

Özet: Ormanın ortasındaki göl evinde tatil yapan bir anne ve iki kız çocuğu, kim olduğunu bilmedikleri bir psikopat tarafından tasarlanan korkunç tuzağa düştükten sonra bu kâbustan kurtulmak ve hayatta kalmak için savaşmak zorundadır.

Yönetmen: Quinn Lasher (Dennis Iliadis)
Senaryo: Mike Scannell
Oyuncular: Yvonne Strahovski, Justin Bruening, Abigail Pniowsky, Anna Pniowsky, Julian Bailey

He's Out There / Dışarıda 31 Ağustos'ta Sinemalarda 4 – Hes Out There Dışarıda 01

He's Out There / Dışarıda 31 Ağustos'ta Sinemalarda 5 – Hes Out There Dışarıda 02

He's Out There / Dışarıda 31 Ağustos'ta Sinemalarda 6 – Hes Out There Dışarıda 04

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir