Son Savaş Başlıyor: World War Z / Dünya Savaşı Z

Son savaş başlıyor! Bir sabah ailenizin yanında uyanıp bir zombi salgınının başladığını, dünyada hızla yayıldığını öğrenseydiniz ne yapardınız? Bu kabusa benzeyen senaryo Max Brooks’un yazdığı ve bir anne babanın (Brad Pitt ve Mireille Enos) bakış açısıyla anlatılan kitaptan uyarlanan World War Z / Dünya Savaşı Z filminin başlangıcı.

World-War-Z-371522

Pitt’in canlandırdığı karakter aslında sıradan bir adam değil. Birleşmiş Milletler için çalışıyor ve zombi virüsünün yayılmasını durdurmak için seçilen nitelikte biri. Ancak yayınlanan son televizyon reklamlarında konunun bu noktası atlanmış ve Pitt’in ailesini güvende tutmaya çalışma hikayesine odaklanılmış.

İşte Dünya Savaşı Z tanıtımı:

Brooks’un–zombi kıyameti sırasında hayatta kalan (kurgusal) insanların anlattıklarından oluşan- kitabı film uyarlaması boyunca hep bir zorluk teşkil etti. Ama film versiyonunda orijinal romandan uzaklaşma kararı World War Z kitap hayranlarını üzdü.

Elbette Pitt’in dünyayı kurtardığı, tatlı çocuklara ve güzel bir eşe sahip olduğu bir gişe filmi yapımcılar için daha kolay bir yol olarak görünmüştür. Film uyarlaması eğer belgesel şeklinde olsaydı işe yarar mıydı yaramaz mıydı tartışabiliriz ama şimdilik gerek yok, belki film vizyona girdikten sonra bu konuya dönülebilir.

Şu an, en önemli konu World War Z’nin diğer zombi filmlerinden farklı olarak unutulmaz ve yaratıcı bir zombi filmi olup olmayacağı. Tam da bu nedenle şimdiye kadar hiçbir fragmanda, afişte veya reklamda başlıktaki Z’nin ne anlama geldiği açıklanmadı.

World War Z’nin yönetmenliğini Marc Forster, senaristliğini Matthew Michael Carnahan ve Damon Lindelof üstleniyor. Filmde Brad Pitt, Mireille Enos, David Morse (Treme) ve James Badge Dale (Iron Man 3) rol alıyor.

Dünya Savaşı Z 3D ve IMAX olarak 21 Haziran’da vizyona girecek.

Kaynak: http://divxplanet.com/index.php?page=haber&sid=986

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    O kadar zombi filmi seyrettim, yine korktum yine gerildim bu filmde yahuu :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir