Son Savaş Başlıyor: World War Z / Dünya Savaşı Z 1 – World War Z 3

Son Savaş Başlıyor: World War Z / Dünya Savaşı Z

23 Mayıs 2013

Son savaş başlıyor! Bir sabah ailenizin yanında uyanıp bir zombi salgınının başladığını, dünyada hızla yayıldığını öğrenseydiniz ne yapardınız? Bu kabusa benzeyen senaryo Max Brooks’un yazdığı ve bir anne babanın (Brad Pitt ve Mireille Enos) bakış açısıyla anlatılan kitaptan uyarlanan World War Z / Dünya Savaşı Z filminin başlangıcı.

World-War-Z-371522

Pitt’in canlandırdığı karakter aslında sıradan bir adam değil. Birleşmiş Milletler için çalışıyor ve zombi virüsünün yayılmasını durdurmak için seçilen nitelikte biri. Ancak yayınlanan son televizyon reklamlarında konunun bu noktası atlanmış ve Pitt’in ailesini güvende tutmaya çalışma hikayesine odaklanılmış.

İşte Dünya Savaşı Z tanıtımı:

Brooks’un–zombi kıyameti sırasında hayatta kalan (kurgusal) insanların anlattıklarından oluşan- kitabı film uyarlaması boyunca hep bir zorluk teşkil etti. Ama film versiyonunda orijinal romandan uzaklaşma kararı World War Z kitap hayranlarını üzdü.

Elbette Pitt’in dünyayı kurtardığı, tatlı çocuklara ve güzel bir eşe sahip olduğu bir gişe filmi yapımcılar için daha kolay bir yol olarak görünmüştür. Film uyarlaması eğer belgesel şeklinde olsaydı işe yarar mıydı yaramaz mıydı tartışabiliriz ama şimdilik gerek yok, belki film vizyona girdikten sonra bu konuya dönülebilir.

Şu an, en önemli konu World War Z’nin diğer zombi filmlerinden farklı olarak unutulmaz ve yaratıcı bir zombi filmi olup olmayacağı. Tam da bu nedenle şimdiye kadar hiçbir fragmanda, afişte veya reklamda başlıktaki Z’nin ne anlama geldiği açıklanmadı.

World War Z’nin yönetmenliğini Marc Forster, senaristliğini Matthew Michael Carnahan ve Damon Lindelof üstleniyor. Filmde Brad Pitt, Mireille Enos, David Morse (Treme) ve James Badge Dale (Iron Man 3) rol alıyor.

Dünya Savaşı Z 3D ve IMAX olarak 21 Haziran’da vizyona girecek.

Kaynak: http://divxplanet.com/index.php?page=haber&sid=986

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. O kadar zombi filmi seyrettim, yine korktum yine gerildim bu filmde yahuu :)

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yılan Hikayesine Dönen Avatar 2'nin Çekimleri Ne Alemde? 2 – EF4yWmHUwAEt12c

Yılan Hikayesine Dönen Avatar 2’nin Çekimleri Ne Alemde?

Avatar'ın devam halkası Avatar 2'nin çekimleri başladı. Kadrosuyla göz dolduran
Arrival'dan 12 Yeni Poster 3 – Arrival Amy Adams

Arrival’dan 12 Yeni Poster

Denis Villeneuve'ün yönetmenliğini üstlendiği Arrival, heyecan verici ilk fragmanından sonra