Tecavüz Yasasına Eleştirel Bir Bakış: Eksi 18

Eleştirel fotoğrafları ile adından söz ettiren Ufuk Kıray ilk kısa filmi Eksi 18 ile fotoğrafları gibi filmlerinde de toplumsal meselelere yer vereceğinin sinyallerini veriyor.

1977’de Lüleburgaz’da doğan sanatçı, baba mesleği olan fotoğrafçılığa duyduğu ilgi, gerçekleştirdiği kurgusal çalışmalar ile dikkatleri üzerine çekti. Ufuk KIRAY, ürettiği bir fikrin fotoğrafını çekmeyi seviyor. Bir fikri fotoğrafa dönüştürmek yolculuğunda, çok sevdiği ironiyi; mizah ve eleştiriyle iç içe kullanarak fotoğrafının merkezine oturtan Kıray, 4 yıl süreyle Trakya Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TFSD) başkanlığını da yürütmüştür. Şu sıralar çalışmalarını İstanbul’da Fotoğraf ve Sinema alanında devam ettirmektedir.

Tecavüz Yasasına Eleştirel Bir Bakış: Eksi 18 1 – NC davasi ufukcry 640x425

N.Ç. DAVASI

Tecavüz Yasasına Eleştirel Bir Bakış: Eksi 18 2 – 13 Eylul 2010

13 EYLÜL 2010

Kamuoyunda ‘Tecavüz Yasası’ olarak da ifade edilen, mağdur ile evlendiğinde tecavüzcüyü hapisten kurtaracak olan “cinsel istismar önergesi”ne eleştiri getirdiği kısa film çalışmasını sizlerle paylaşıyoruz.

Yönetmen : Ufuk KIRAY
Oyuncular : Nagihan Dugral, Cemal Kaynak, Erkan Yavaş, Ersin Özkul
Kamera : Mert Budak
Müzik : İlke Ulaş Kuvanç

Sanatçıyı takip etmek isterseniz ufukcry.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

blank

Yazar hakkında: Masis Üşenmez

blank
1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir