Evil Feed Bir Hayli Çılgın Bir Filme Benziyor

28 Ekim 2012

Evil Feed Bir Hayli Çılgın Bir Filme Benziyor 1 – evil feed posterSenaryosunu Aaron Au, Kimani Ray Smith ve Jana Mitsoula’nın yazdığı, yönetmenliğini ise Kimani Ray Smith’in yaptığı Evil Feed, bir hayli çılgın bir filme benziyor.

“The Long Pig Restaurant, sadece çok zenginlerin en rafine yemekleri tadabildiği, restoran kavramını gidebileceği en uç noktaya kadar götüren, zenginlerin heyecan verici bulduğu bir mekândır. Babasının başını uçurarak onu emekli eden hırslı oğlu, restoranın yeni sahibi olur. The Long Pig’in yeni bir tuhaflığa merhaba demesi uzun sürmez. En iyi MMA dövüşçüleri ikna(!) edilir, maça çıkartılır ve kaybedenler kana susamış müşterilere yemek olarak servis edilir.

Jenna, gözü yukarılarda bir dublördür. Arkadaşları ile beraber bir çete tarafından kaçırılır. Gözünü açtığında kendini The Long Pig’in mahzeninde, dövüş için sıra beklerken bulur. Menüdeki ana yemek olmamak için hayatının savaşını vermeye hazırlanır.”

Daha çok dublörlük yapan Kimani Ray Smith, 2011’de çektiği Suffer isimli 18 dakikalık kısası ile büyük sükse yaptı. Evil Feed için bu kısanın uzun versiyonu diyebiliriz. Yönetmen dublörlükten geldiği için, en azından dövüş sahnelerinin kalburüstü olacağını düşünmememiz için hiçbir sebep yok. Bunun dışında yamyamlık, Rus mafyası, MMA kafes dövüşleri, nemfoman masöz gibi uçuk kaçık detaylar, filmi daha çok merak etmemize yol açıyor. Bu tip aşırı gariplikleri genelde Japon sinemasından çıkan örneklerde görüyoruz. Bakalım Kimani Ray Smith kantarın topuzunu kaçırmadan eğlenceli bir bulamaç ortaya koyabilecek mi?

Başrollerde Laci J Mailey, Terry Chen, Alain Chanoine, Shirleyann Mason, Derek Gilroy, Bishop Brigante, Curtis Lum, Carrie Genzel ve Sebastian Gacki gibi isimler yer alıyor.

Kanada yapımı Evil Feed’in gösterim tarihi henüz belli değil.

Evil Feed Bir Hayli Çılgın Bir Filme Benziyor 2 – evil feed S01

Evil Feed Bir Hayli Çılgın Bir Filme Benziyor 3 – evil feed S04

Evil Feed Bir Hayli Çılgın Bir Filme Benziyor 4 – evil feed S05

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Brick Mansions 5 – Yasak Bölge 2

Brick Mansions

Brick Mansions / Yasak Bölge, 16 Mayıs Cuma günü gösterime
The Shallows Yeni Fragman 6 – The Shallows 01

The Shallows Yeni Fragman

Yönetmenliğini Jaume Collet-Serra’nın üstlendiği The Shallows adlı film, ülkemizde 5