Faster Pussycat Filminin Yıldızı Tura Satana Öldü 1 – 2 fasterpussycatkillkic90 g

Faster Pussycat Filminin Yıldızı Tura Satana Öldü

6 Şubat 2011

Faster Pussycat Filminin Yıldızı Tura Satana Öldü 2 – 2 fasterpussycatkillkic90 gBu hafta sonu Facebook ve Twitter’ı vuran ve B film meraklılarını üzen bir habere göre, Faster, Pussycat! Kill! Kill!’in yıldızı Tura Satana dün vefat etti. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Haber, menajeri Siouxzan Perry’nin Facebook sayfasından duyuruldu.

Japon asıllı Amerikalı oyuncu ve egzotik dansçı olan Tura Satana 10 Temmuz 1935 doğumlu… En çok Russ Meyer’in 1965’de çektiği kült film, Faster, Pussycat! Kill! Kill!’deki “Varla” rolüyle tanınıyor. Tura Satana çok agresif ve kadınsı bir şekilde hayat verdiği bu rolün gerektirdiği tüm dublör sahnelerinde de kendisi oynamıştı. Ünlü film eleştirmeni Richard Corliss onun performansını “Russ Meyer’in filmlerindeki en dürüst ve kesinlikle en korkutucu karakter tasviri…” diye nitelendirmektedir.

Oyuncunun yer aldığı diğer önemli filmleri arasında, The Astro-Zombies (1968) ve The Doll Squad (1973) sayılabilir.

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hobbit'ten Al Haberi! 3 – Hobbit 2

Hobbit’ten Al Haberi!

Malumunuz olduğu üzere Peter Jackson’un lobi faaliyetleri başarılı olmuş, The
"Bir Zamanlar Gelecek: 2121” Filminin Çekimleri Başladı 4 – Bir Zamanlar Gelecek 2121 1

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” Filminin Çekimleri Başladı

Kısa filmlerinden tanıdığımız Serpil Altın, ilk uzun metrajlı filmi Bir