Gezi’nin Hikayeleri Çizgi Antoloji Oluyor: Dirençizgiroman

Gezi'nin Hikayeleri Çizgi Antoloji Oluyor: Dirençizgiroman 1 – dirençizgiroman1

Yaklaşık bir yıl önce bugünlerde Gezi Direnişi, eğer elimizi taşın altına koyarsak güzel bir geleceğin mümkün olduğunu hepimize gösterdi. Küçük, barışçıl ve haklı bir protestoya gösterilen büyük tahammülsüzlük, sonunda Direniş’in kıvılcımını tutuşturdu. Gezi Direnişi çığ gibi büyürken gerek sokakta gerekse sosyal medya üzerinde büyük bir yaratıcılık patlamasını da beraberinde getirdi.

#direncizgiroman işte o günlerin yaratıcılık dalgasının etkisiyle başlamış ve oluşan Gezi ruhunun bir yansıması olmayı amaçlayan bir çizgi roman projesi. Yaklaşık 20 kişilik bir yazar-çizer kadrosuyla Gezi Direnişi günlerini farklı perspektiflerden anlatan /inceleyen derleme, direnişin birinci yıl dönümüne yaklaştığımız şu günlerde tamamlanma aşamasında. Editörlüğünü Öteki Sinema’nın da yazarlarından olan Can Yalçınkaya’nın üstlendiği, Fatih Yürür ve Serdar Kökçeoğlu‘nun da hikayeleriyle destek verdiği derlemenin yakında İngilizce ve Türkçe olarak basılması planlanıyor. 

Derleme, bir senelik çalışmanın ardından geçtiğimiz günlerde uluslararası fon toplama portalı olan Kickstarter’da resmi olarak duyuruldu. Ayrıntılı bilgi için Dirençizgiroman’ın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yigilante Kocagöz

blank

Yazar hakkında: Misafir Koltuğu

blank
Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir