The Amazing Spider Man Cilt 11-12 1 – The Amazing Spider Man 4

The Amazing Spider Man Cilt 11-12

26 Ocak 2014

Örümcek Adam’dan 2 Cilt Birden!!!

The Amazing Spider Man 1Marmara Çizgi, benzerine pek sık rastlamadığımız bir tercih yaptı ve The Amazing Spider Man serisinin 11. ve 12. ciltlerini aynı anda raflara çıkararak, çizgi roman severlere kombo yapma dersi verdi!

Öteki Sinema için yazan: Fatih Yürür

Son aylarda, raflarda çok fazla çizgi cilt görmeye başladık! Hem tek atımlık kalın öyküler, hem yeni seriler hem de emektar süper kahramanlarımızın taze maceraları, çizgi romanlar için ayırdığımız lafları fazlasıyla kalabalıklaştırmaya başladılar!

Marmara Çizgi’nin büyük bir istikrarla sürdürdüğü The Amazing Spider Man serisiyse, bu ay iki cilt halinde raflardaki yerini aldı! “Bu Gece Kollarında Öldüm” ve “Kızıl Saçlı Yabancı” ciltleri, hem Amazing serisindeki Peter Parker’ın önemli kilit ‘an’larını barındırması, hem de konsept devamlılık anlamında birbirinden çok da ayrı düşünülemeyecek bir ikili aslında. Bu bakımdan Marmara Çizgi’nin bu devamlılığı bozmamak adına her iki cildi de aynı anda piyasaya sunması, çizgi serinin takipçileri için oldukça büyük bir jest!

Bu Gece Kollarında Öldüm, Amazing serisinin ülkemizde basılan en kalın cildi. En kaba tabirle maceradan maceraya zıplayan Peter Parker için kısa bir soluk alma ve bu fırsattan istifade edip, makul derecede iç hesaplaşma aralığı sunuyor. Sayfa sayısı epey The Amazing Spider Man 3kabarık olan bu mola; Amazing serisinin karakter evreni açısından bakıldığındaysa yine oldukça kalabalık bir içeriğe sahip! Mesela, daha önce hiç anlatılmamış, Ben Parker ve May Hala tanışmasını bizzat May Parker’ın ağzından dinleme şerefine eriştiğimiz öykü; May Hala ile Baba Jay Jameson’ın şatafatlı evlilik hazırlıkları etrafında şekilleniyor! Dillere pelesenk olan Boston aksanı, bu macerasında da Spidey’i yalnız bırakmayıp, onun başına ekşiyerek, arızalı karakter kotasını doldurma konusunda zorluk çekmeyen Velociraptor ve sürpriz bir biçimde bu sefer tüm dünyayı ‘daha iyi bir yer haline getirmek için’ yeryüzünü ele geçirme derdine düşmüş Doc Ock… Spidey’in en kalın öyküsünün içeriği de kalibresinden beklenildiği ölçüde kalabalık!

Kızıl Saçlı Yabancı ise, yaklaşık bir senedir ortalarda gözükmeyen M.J.’in eve dönüş öyküsünü anlatıyor. Tabi Peter için sevindirici gibi görünen bu haberin, kendine has bonusları da mevcut! Parker, ‘uzatmalı’ benzetmesini sonuna kadar hak eden sevdiceği Mary Jane ile baş başa kalma fırsatı yakalayamadan kendisini devasa bir macera girdabının içinde buluyor. Velociraptor ile yıldızı barışamayan Spidey; bu rakibinin üstesinden gelemeden başına bir de Chameleon belası bulaşıyor. J.J. Jameson’un Spidey’in peşine taktığı NYPD’ın robot polisleriyse, kahramanımızın başını daha fazla ağrıtıyorlar!

Son tahlilde, Amazing serisinin en kalabalık ‘değişim’ öykülerinden birine ev sahipliği yapan bu iki cilt, Fren Van Lente, Stan Lee, Bob Gale, Joe Kelly ve Brian Reed gibi Marvel süper starlarının mürekkebinden damlayan bol aksiyonlu öyküler silsilesi sunuyor! Marcos Martin, John Romita Jr., Barry Kitson ve Robert Atkins gibi yetenekli çizerleri bir çatı altına toplayan serinin 602. sayısının kapağının, gelmiş geçmiş en iyi Marvel kapaklarından biri olarak kabul edildiğini de bonus bilgi maiyetinde yazı sonuna ekleyelim madem! Keyifli okumalar!

The Amazing Spider Man 4

blank

Fatih Yürür

İlk sinema deneyimi, bir Stephen King uyarlaması olan “Geri Döndüler” olmuştur. Yazmaya başladığı dönem ise aslen lise yıllarıdır. Saçma sapan korku hikayeleri kaleme almaktadır ve asıl amacı bir gün bunları görselleştirebilmektir. Çeşitli platformlarda oyun incelemeleri ve film eleştirileri yazar. Yaratmış olduğu RüyadaM adında bir animasyon ve çizgi hikaye karakteri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Rebetiko: Ayrık Otu 2 – Rebetiko Ayrık Otu 2

Rebetiko: Ayrık Otu

Kanunsuzluk Bir Tür Spordur!!! 1930’lu yılların sonu, Yunanistan… Askeri diktanın
Efsane Cilt II 3 – Efsane cilt 2 002

Efsane Cilt II

Yves Swolfs’un yaratmış olduğu Efsane serisinin ikinci halkası olan “Ormanın