Guy Ritchie'nin Yıldızlar Kadrosu: The Gentlemen 1 – The Gentlemen 03

Guy Ritchie’nin Yıldızlar Kadrosu: The Gentlemen

Snatch (2000), RocknRolla (2008), Sherlock Holmes (2009) ve King Arthur: Legend of the Sword (2017) gibi filmlerin efsane yönetmeni Guy Ritchie’den, Matthew McConaughey, Colin Farrell, Charlie Hunnam ve Hugh Grant gibi isimlerin yer aldığı yıldızlar geçidi The Gentlemen, yakında sinemalarda!

Guy Ritchie'nin Yıldızlar Kadrosu: The Gentlemen 2 – The Gentlemen 04

Müthiş kadrosu, komedisi ve soluksuz bırakan aksiyonuyla Guy Ritchie’nin meşhur tarzına geri döndüğü The Gentlemen filminde milyarder suç baronu, işleri bırakmaya karar verdikten sonra yerini kapmak için adeta birbirleriyle yarışan suçlularla baş etmeye çalışıyor.

Konu: Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Londra’da kurduğu dev suç imparatorluğunu bırakıp ailesiyle birlikte Amerika’ya dönmeye kararlıdır. İşlerini devretmek için ünlü milyarder Matthew (Jeremy Strong) ile anlaşmayı planlarken, bir yandan da gözü gibi baktığı arazilerini Coach (Colin Farrell) ve çetesinden korumaya çalışır. Attığı her adımı takip eden özel dedektif Fletcher (Hugh Grant) ise Mickey’nin çevirdiği dolapları ortaya çıkarma peşindedir. Bu sonu gelmeyen entrikalar ağında Mickey, hayal ettiği gibi işin içinden sıyrılabilecek midir?

Guy Ritchie Geri Döndü

Stüdyoyla Sherlock Holmes, The Man from U.N.C.L.E. ve King Arthur gibi büyük bütçeli yapımlarda çalışan Guy Ritchie, yeni filmi The Gentlemen ile Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snatch, Rocknrolla ve Revolver filmlerindeki tarzına havalı bir dönüş yapıyor. Yönetmen “Kendimi tanıdık, bildiğim bir yerde hissediyorum. Aladdin filmini çekmek de harikaydı fakat burası bambaşka bir dünya” diyerek sevenlerine de bekledikleri haberi duyurdu.

Filmle ve Oyuncularla İlgili Bunları Biliyor Muydunuz?

  • Oscarlı oyuncu Matthew McConaughey’nin dedesi Al Capone’un korumasıydı (bodyguard). Bu yüzden mafya kültürüne uzak olmayan oyuncu filmde de bir suç imparatorunu başarıyla canlandırıyor.
  • Daha önce Charlie Hunnam ile King Arthur filminde de çalışan Guy Ritchie, onun vücuduna bu filmin çekimlerinde de bu kadar dikkat etmesine şaşkınlığını gizleyememiş. Ünlü yönetmen, oyuncu hakkında “Vücudunda %6’dan fazla yağ yok. 26 tane karın kasıyla gururla geziyor. O daima kendisine bakıyor, bir tane cipste Charlie Hunnam’dan daha fazla yağ vardır” diyor.
  • Filmin senaristlerinden Ivan Atkinson, verdiği röportajda, senaryoyu yazarlarken aktör olarak akıllarında sadece Charlie Hunnam’ın olduğunu, onu düşünerek rolü yazdıklarını söyledi. Daha sonra ise diğer karakterler eklendikçe onları yıldız isimlerin üzerine bir terzi gibi diktiklerini ifade etti.
  • Oyunculara senaryo ilk ulaştığında sadece 72 sayfaymış. Diyalogların ve hareketlerin bir kısmına filmin çekimleri sırasında karar verilmiş.
  • Hugh Grant, kendi düğün yemeğine giderken önünde bir bisikletli düşer ve ona yardımcı olmak için yanına gider. Tam ona yardım ederken Guy Ritchie gelir ve bisikletlinin aslında Ritchie’nin asistanı olduğunu öğrenir. İşte bu sırada ünlü yönetmen kendisine “Senin için bir filmim var, yarın senaryosunu gönderirim” der. Hugh Grant, The Gentlemen senaryosunu bu şekilde almış olur.
  • Film boyunca takım elbise giymeden, sadece eşofmanla rolü olan tek oyuncu Colin Farrell. Kendisi aynı zamanda İrlanda aksanını da filmde ağır bir şekilde kullanmayı tercih etmiş.
blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir