Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw İlk Fragman ve Poster 1 – Hızlı ve Öfkeli Hobbs ve Shaw 1

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw İlk Fragman ve Poster

4 Şubat 2019

Ağustos ayında gösterime girmesi beklenen Hızlı ve Öfkeli serisinin yeni halkası Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw filmine ait ilk fragman ve ilk poster yayınlandı.

LUKE HOBBS (DWAYNE JOHNSON)

Luke Hobbs, ABD Diplomatik Güvenlik Hizmeti (DSS) için çalışan üst düzey bir ajandır. Katı ahlak ilkeleri olan sadık bir kanun adamı olmasına rağmen dünyayı kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacaktır. Gezegenin en iyi iz sürücüsü olarak bilinen Hobbs Hızlı ve Öfkeli serisine Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu’nda, kanun kaçakları Dom Toretto (Vin Diesel) ve Brian O’ Conner’ı (Paul Walker) adalete teslim etmek için gelmiştir. Hobbs, her ne pahasına olursa olsun doğru olanı yapma güdüsü olan bir adamdır. Parayla ya da güçle hareket etmez. Ama o kötülerin dünya düzenini zehirlediği inancıyla hareket eder. Panzehir de kendisidir. Seri süresince Hobbs’un, Dom ve ailesiyle arası yumuşamış ve aralarında bir arkadaşlık gelişmiştir. Hızlı ve Öfkeli 8’de Berlin’deki gizli operasyon sırasında Dom, Hobbs’un güvenine ihanet edince o bağ yıkılmıştır. Hobbs, kendisini ABD Hükümeti tarafından terk edilmiş ve kendisini öldürmeye teşebbüs etmiş ama kendisinin parmaklılar ardına gönderdiği Deckard Shaw (Jason Statham) adlı kişiyle aynı yüksek güvenlikli hapishanede mahkum edilmiş bulur. Küçük kızına bağlı bir baba olan Hobbs, artık eskiden olduğu gibi kurallara bağlı olmayabilir ama hala kötü adamı yakalamaya kararlıdır. Ve adamını her zaman yakalar.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw İlk Fragman ve Poster 2 – Hızlı ve Öfkeli Hobbs ve Shaw 2

DECKARD SHAW (JASON STATHAM)

Deckard Shaw, eski bir askeri üst düzey ajandır. Seriye Hızlı ve Öfkeli 6’nın sonunda girmiş, 2015 yılındaki Hızlı ve Öfkeli 7’de intikam almaya kararlı bir şekilde tam güçle yer almıştır. Shaw, küçük erkek kardeşi, alçak bir paralı asker olan Owen’ın (Luke Evans) o zaman şüpheli olan ölümünden Dom Toretto (Vin Diesel) ile ekibini sorumlu tutmuştur ve Hızlı ve Öfkeli 7’de sistemli bir şekilde peşlerine düşmüştür. Han’ı (Sung Kang) Tokyo’da öldürdükten sonra Dom’un Los Angeles’taki aile evini havaya uçurmuş ve Hobbs’a (Dwayne Johnson) suikast yapmaya teşebbüs etmiştir. Shaw, kendi güçlü ailevi ahlak kurallarıyla çalışan ölümcül bir düşmandır. Ama sonunda istemeyerek de olsa avına bir saygı besler. Hobbs’un Shaw’u hapse göndermesinden sonra Shaw, cezasını sadece en kötülerin mahkum edildiği gizli bir tesiste çeker. Ama Hızlı ve Öfkeli 8’de süper yüksek güvenlikli cezaevine Hobbs’un gelişinden sonra Shaw’un cezası biraz daha tahammül edilebilir bir hal almıştır. Nihayet dalaşmaya değer bir düşmanı olmuştur.

HOBBS VE SHAW’UN İLİŞKİSİ HAKKINDA

Hobbs, sadık bir kanun adamıdır. Shaw ise kanunsuz bir kaçak. Shaw, Hobbs’a suikast yapmaya kalkışmıştır. Hobbs, Shaw’u hapse göndermiştir. Hobbs Amerikalı, Shaw ise İngiliz’dir. Görünürde bu iki adam hiçbir ortak noktası olmayan birbirine tamamen zıt iki kişidir. Ama ikisi de onları karşı karşıya getirse de kendi katı ahlak kurallarıyla çalışır ve ikisi de bunu kabul etmeleri başlarına bela açacak bile olsa birbirlerine saygı duyarlar. İkisi de sözel ya da fiziksel bir yüzleşmeden kaçmaz. Shaw’un Hızlı ve Öfkeli 7’de Hobbs’u öldürme teşebbüsünden beri ikili birbirleriyle ileri geri konuşmuş ve birbirlerini öldürmeye çalışırken birbirlerine şiddet göstermişlerdir. Hapis içinde ve dışındaki sözlü iğnelemeleri sonunda Hızlı ve Öfkeli 8’de hapishane içinde hiçbir engel tanımayan kavgalara dönüşmüştür. Birbirlerinden hoşlanmıyor ve birbirlerine güvenmiyor olabilirler ama Hızlı ve Öfkeli, Hobbs ve Shaw’u sunar. Bu ezeli düşmanların insanlığı sonsuza dek değiştirebilecek biyolojik, sinsi bir tehdidi durdurmak için birlikte çalışmaktan başka seçenekleri yoktur. Zorlama yok.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw İlk Fragman ve Poster 3 – Hızlı ve Öfkeli Hobbs ve Shaw poster

CHRIS MORGAN

Yazar / Yapımcı

Hızlı ve Öfkeli 8, Chris Morgan’ın beyazperdede yer alan son filmidir. Morgan, Hızlı ve Öfkeli serisinin son bölümünün yazarı ve yapımcısıydı. Filmin tüm dünyadaki gişe hasılatı 1,2 milyar dolara ulaştı ve hala da bugüne kadarki en büyük açılış rekorunu elinde tutuyor. Chris, yaratıcı ekibe Hızlı ve Öfkeli 3 Tokyo Yarışı’nda katıldı. Daha sonra Universal Pictures’ın en başarılı serisinin sonraki 5 bölümünü de kaleme aldı.

Morgan’ın yapımcı olarak televizyondaki son projesi Netflix için Bird Box filmidir. Ünlü romanın uyarlaması olan filmde Oscarlı oyuncu Sandra Bullock rol alıyor. Filmin senaryosunu Oscar adayı Eric Heisserer yazdı, Susanne Bier yönetti. Film 21 Aralık’ta gösterime girdi ve ilk gösterim izlenme rekoru kırdı.

Morgan şu anda yapımı devam eden Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw filminin yazar ve yapımcısı. Filmde Dwayne Johnson ve Jason Statham rol alıyor. Yönetmen David Leitch. Filmin, 2 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

Morgan, 2011’de şirketi Chris Morgan Productions’ı açmış ve Universal Pictures ile belli süreli bir anlaşma yapmıştır. Şirket aynı zamanda Universal Television ile de kapsamlı bir TV anlaşmasına imza atmıştır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yeşilçam Filmleri Kadir Has Üniversitesi'nde 4 – Türkiye Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler

Yeşilçam Filmleri Kadir Has Üniversitesi’nde

Yeşilçam filmleri Kadir Has Üniversitesi’nde! Cibali’de 4 gün boyunca Yeşilçam
Yeni Bir Agatha Christie Uyarlaması: The Pale Horse 5 – The Pale Horse 4

Yeni Bir Agatha Christie Uyarlaması: The Pale Horse

Agatha Christie’nin Ölüm Büyüsü adlı romanından uyarlanan iki bölümlük BBC