Kısa Film Sohbetleri 1: Hasan Can Dağlı ve Metehan Şereflioğlu

Kısa Film Sohbetleri serisinin ilk ayağında Antalya Sinema Derneği başkanı ve Öteki Sinema yazarı Sidar Serdar Karakaş, Siyah Çember filminin yönetmeni Hasan Can Dağlı ve ödül rekortmeni kısa film 7 Santimetre’yi yapan Metehan Şereflioğlu ile Öteki Sinema okurları için konuşuyor!

Genç yönetmenler, kısa filme bakışlarından, film çekme serüvenlerinden ve sonrasındaki festival yolculuklarından bahsediyorlar. Keyifli ve sansürsüz bir sohbet… İyi seyirler!

Metehan Şereflioğlu’nun yazıp yönettiği 7 Santimetre 2016 yılının en dikkat çeken kısa filmlerinden biriydi. Altın Portakal, Altın Koza gibi ödüllerin yanı sıra çeşitli festivallerden En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Oyuncu gibi kısa filmlere verilen ödüllerin neredeyse tamamını aldı. Keza Hasan Can Dağlı’nın yönettiği Siyah Çember de ulusal ve uluslararası yarışmalarda bir hayli ses getirdi.

Öteki Sinema’nın Youtube kanalına abone olmayı unutmayın!Kısa Film Sohbetleri 1: Hasan Can Dağlı ve Metehan Şereflioğlu 1 – why is it smart to buy youtube views

blank

Yazar hakkında: Sidar Serdar Karakaş

blank
Çok küçükken kiralık VHS’lerden dayısıyla birlikte zombi filmleri izledi. Zombilerden çok korktu. Büyüyünce o filmleri George A. Romero’nun yaptığını öğrendi. Üstada hayran oldu. Sinema öğrencisiyken Andrzej Zulawksi filmlerini keşfetti. Zulawksi filmleri ona her zaman güç verdi. En zor anlarında kurtarıcı filmi Possession (1981) oldu. 2006 yılında Öteki Sinema’yı düzenli okumaya başladı. Korku filmlerini ve B Filmleri burada sevdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir