Kısa Film Sohbetleri 2: Süleyman Demirel ve Recai Rize

Antalya Sinema Derneği başkanı ve Öteki Sinema yazarı Sidar Serdar Karakaş, bu kez Asfalt filminin yönetmeni Süleyman Demirel ve senaristi Recai Rize ile kısa filmi konuşuyor.

Senaryosunu Recai Rize’nin yazdığı, yönetmenliğini ise Süleyman Demirel’in yaptığı Asfalt, 2016 yılında festivallere damgasını vuran kısa filmlerden biri… Asfalt, Anka isimli uzun metraj film senaryosunun bir sahnesi aslında. İkili, projeleri Kültür Bakanlığından senaryo geliştirme ve diyalog yazımı desteği aldıktan sonra kafalarındaki fikri daha iyi anlatabilmek için senaryonun bir sahnesini kısa film olarak çekmeye karar vermişler. Çekim süreci ciddi anlamda sancılı geçmiş. İlk deneme maddi imkansızlıklardan ötürü yarım kalmış ve film ikinci denemede yapılabilmiş.

Genç yönetmenler, kısa filme bakışlarından, film çekme serüvenlerinden ve sonrasındaki festival yolculuklarından bahsediyorlar. Keyifli ve sansürsüz bir sohbet… İyi seyirler!

Öteki Sinema’nın Youtube kanalına abone olmayı unutmayın!Kısa Film Sohbetleri 2: Süleyman Demirel ve Recai Rize 1 – why is it smart to buy youtube views

blank

Yazar hakkında: Sidar Serdar Karakaş

blank
Çok küçükken kiralık VHS’lerden dayısıyla birlikte zombi filmleri izledi. Zombilerden çok korktu. Büyüyünce o filmleri George A. Romero’nun yaptığını öğrendi. Üstada hayran oldu. Sinema öğrencisiyken Andrzej Zulawksi filmlerini keşfetti. Zulawksi filmleri ona her zaman güç verdi. En zor anlarında kurtarıcı filmi Possession (1981) oldu. 2006 yılında Öteki Sinema’yı düzenli okumaya başladı. Korku filmlerini ve B Filmleri burada sevdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole