John Dies at the End’den Korsan Karşıtı Fragman

John Dies at the End'den Korsan Karşıtı Fragman 1 – John Dies At The End Bit Key ArtJohn Dies at the End, korsan karşıtı (anti-piracy) bir fragman eşliğinde VOD (video on demand) satışına başladı. Eğer filmi korsan yollardan elde ederseniz, başınıza neler geleceği aşırı kanlı ve rahatsız edici görüntüler ile ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.

Yönetmenliğini kült seri Phantasm ile tanınan Don Coscarelli’nin yaptığı ABD yapımı filmin konusu şöyle:

“Sokaklarda ‘Soy Sauce’ (soya sosu) adını verdikleri yeni bir uyuşturucu çok revaçtadır. Soya sosunu kullanan kişi zaman ve mekan boyutlarını ortadan kaldırarak gönlünce dolanabilmektedir. Lakin bu yolculuktan geri dönenler artık insan değillerdir. John ve David bağıra bağıra gelen bu korkunç olayı durdurabilecek midir? Hayır. Durduramayacaklar.”

1954 Tripoli, Libya doğumlu Coscarelli bugüne kadar yönettiği filmler ile büyük gişeler yapamadı belki ama birbirinden eğlenceli bir avuç mücevher ile kendine ufak çapta bir hayran kitlesi yaratmayı başardı. Phantasm (1979) ve devam filmleri Phantasm II (1988), Phantasm III: Lord of the Dead (1994), Phantasm IV: Oblivion (1998) ve tabii ki Bubba Ho-Tep (2002). Yönetmeni en son Masters of Horror serisi için çektiği Incident on and off a Mountain Road’da izlemiştik.

Filmin başrollerinde Chase Williamson, Rob Mayes, Paul Giamatti, Clancy Brown, Glynn Turman ve Angus “the Tall Man” Scrimm var.

John Dies at the End, ABD’de 25 Ocak 2013, İngiltere’de 22 Mart 2013 tarihinde gösterime girecek.

Korsan Karşıtı Fragman

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir