Her Şey Çok Eğlenceli Olacak: Machete Kills 1 – Machete Kills banner

Her Şey Çok Eğlenceli Olacak: Machete Kills

10 Ağustos 2013

Machete Kills posterMachete Kills, yeni yayınlanan bomba gibi fragmanıyla çok eğlenceli bir film olacağına dair belirgin sinyaller veriyor.

“Eski federal ajan Machete, ABD Başkanı tarafından ölümlü hiçbir insanın üstesinden gelemeyeceği özel bir göreve atanır. Dünyayı büyük bir savaş ve anarşinin kucağına atmayı planlayan çılgın, devrimci, eksantrik, milyarder gibi sıfatlara ev sahipliği yapan bir silah taciri, Machete’nin bu seferki macerasında alt etmesi gereken kötücül düşmanıdır.”

2010 tarihli Machete‘in devamı olan Machete Kills, çılgınlık konusunda ilk filme bir hayli tur bindirecek gibi görünüyor. Helikopterin havaya uçtuğu sahne ile sürat teknesinin ters dönerek iskeledeki adamları pervanesiyle biçtiği sahne, Robert Rodriguez’in uçuk kaçık olma konusunda kendi sınırlarını test edeceğinin önemli bir göstergesi olarak fragmana yerleştirilmiş sanki. Grindhouse‘un (2007) içine renk olsun diye yerleştirilen sahte bir fragmanın, gün gelip eğlenceli bir üçlemeye dönüşeceği kimin aklına gelirdi? Evet, yanlış okumadınız, üçleme. Eğer bir aksilik olmazsa, bu filmden sonra Machete Kills Again… In Space! isimli yeni bir Machete macerası daha izleyebiliriz.

Oyuncu kadrosunda, Machete’ye can veren Danny Trejo dışında, Michelle Rodriguez, Mel Gibson, Jessica Alba, Demian Bichir, Amber Heard, Sofia Vergara, Zoe Saldana, Edward James Olmos, Charlie Sheen, Elise Avellan, Electra Avellan, William Sadler, Lady Gaga, Alexa Vega, Vanessa Hudgens, Antonio Banderas, Cuba Gooding Jr ve daha önce Kiltro vesilesiyle övgülerimi sakınmadığım Marko Zaror gibi güzel insanlar var.

Ekim ayından itibaren dünyanın pek çok ülkesinde gösterime girecek olan Machete Kills’in ABD vizyon tarihi ise 11 Ekim.

Machete Kills banner

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Crawl / Ölümcül Sular İlk Fragman Yayında 2 – Crawl Ölümcül Sular 2019 1

Crawl / Ölümcül Sular İlk Fragman Yayında

Fırtınaya yakalanmazsanız onlara yakalanırsınız. Alexandre Aja ile Sam Raimi’den heyecan
Jurassic World: Yıkılmış Krallık Yeni Fragman 3 – new details on jurassic world 2 shoot

Jurassic World: Yıkılmış Krallık Yeni Fragman

Jurassic World: Fallen Kingdom / Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmine