Machete Fragman

Grindhouse Fake Trailers No 1: MACHETE

Grindhouse filminde fake trailer olarak karşımıza çıkan ve Imdb‘ye göre 2008’de uzun metraj olarak karşımıza çıkacak olan Robert Rodriguez filmi Machete… Grindhouse’daki fragmanındaki gibi eski bir “B film” tadında da mı çekilecek bilinmiyor ama başrolde fragmandaki gibi gene Danny Trejo görülüyor. ekşisözlük İşte Machete Fragman.

Machete Fragman 1 – machete ver6

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Filmi, az önce, sinemada izledim. Güzel, eğlenceli bir ‘süper kahraman’ filmi. Başroldeki Danny Trejo (Machete) rolüne cidden çok yakışmış, bunun yanında Steven Seagal, Don Johnson sürprizleri de var filmin. Robert De Niro’nun seçim konuşmalarındaki Bush vari tavırlarına çok güldüm. Özetle; ben pek beğendim, Rodriguez’in From Dusk Till Dawn’dan sonraki en iyi filmi bence.

    Değinmişken, olumsuz yanlarını da söyleyeyim. Müzik kullanımını beğenmedim. Filmin girişi haricinde vasattı. Ayrıca Robert De Niro’nun canlandırdığı karakter için, rahibeli olanı tercih ederdim (bunu filmi izleyince anlarsınız, açmayayım tadı kaçar), diğeri sanki ‘msj kaygısı taşıyor’ gibi kalmış. Kilisedeki ölüm sahnesinde fonda Ave Maria ilahisi yerine daha farklı bir ilahi kullanılabilirdi, (o) basit durmuş bence. Ancak tüm bunlara rağmen “Machete” ‘iyi film’di.

    *Belirtmekte fayda var: Tarantino’nun adı jenerikte geçmiyor: http://www.imdb.com/title/tt0985694/fullcredits#cast bilginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole