Machete Fragman

Grindhouse Fake Trailers No 1: MACHETE

Grindhouse filminde fake trailer olarak karşımıza çıkan ve Imdb‘ye göre 2008’de uzun metraj olarak karşımıza çıkacak olan Robert Rodriguez filmi Machete… Grindhouse’daki fragmanındaki gibi eski bir “B film” tadında da mı çekilecek bilinmiyor ama başrolde fragmandaki gibi gene Danny Trejo görülüyor. ekşisözlük İşte Machete Fragman.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Sahil Güvensiz, Kurtar Bizi Hasselhoff: Piranha 3DD (2012)

Piranha 3DD vadettiklerinin yanına bile yaklaşamayan, çok çabuk unutulmaya mahkum, kötü bir örnek. Seçiminizi başka bir filmden yana kullanın.

Bir yorum var

  1. Filmi, az önce, sinemada izledim. Güzel, eğlenceli bir ‘süper kahraman’ filmi. Başroldeki Danny Trejo (Machete) rolüne cidden çok yakışmış, bunun yanında Steven Seagal, Don Johnson sürprizleri de var filmin. Robert De Niro’nun seçim konuşmalarındaki Bush vari tavırlarına çok güldüm. Özetle; ben pek beğendim, Rodriguez’in From Dusk Till Dawn’dan sonraki en iyi filmi bence.

    Değinmişken, olumsuz yanlarını da söyleyeyim. Müzik kullanımını beğenmedim. Filmin girişi haricinde vasattı. Ayrıca Robert De Niro’nun canlandırdığı karakter için, rahibeli olanı tercih ederdim (bunu filmi izleyince anlarsınız, açmayayım tadı kaçar), diğeri sanki ‘msj kaygısı taşıyor’ gibi kalmış. Kilisedeki ölüm sahnesinde fonda Ave Maria ilahisi yerine daha farklı bir ilahi kullanılabilirdi, (o) basit durmuş bence. Ancak tüm bunlara rağmen “Machete” ‘iyi film’di.

    *Belirtmekte fayda var: Tarantino’nun adı jenerikte geçmiyor: http://www.imdb.com/title/tt0985694/fullcredits#cast bilginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir