Mahmut Fazıl Coşkun İmzalı Anons'un Fragmanı Yayınlandı! 1 – Anons 4

Mahmut Fazıl Coşkun İmzalı Anons’un Fragmanı Yayınlandı!

20 Ağustos 2018

Mahmut Fazıl Coşkun İmzalı Anons'un Fragmanı Yayınlandı! 2 – Anons posterMahmut Fazıl Coşkun’un, 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin Orizzonti bölümünde yarışacak yeni filmi Anons’un fragmanı yayınlandı! 60’lı yıllarda ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu anlatan filmin fragmanı, IndieWire gibi önemli sinema portallarında ve sosyal medyada da son derece olumlu yorumlar aldı.

Mahmut Fazıl Coşkun’un hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de senaryosunu Ercan Kesal ile birlikte kaleme aldığı Anons, 29 Ağustos-8 Eylül 2018 tarihleri arasında, 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin bir diğer uluslararası yarışma bölümü olan Orizzonti’de yarışacak. Orizzonti’ye seçilen 18 film arasında yer alan ve festival kapsamında aynı zamanda dünya prömiyerini de yapacak olan Anons; Uzak İhtimal ve Yozgat Blues filmlerinin ödüllü yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun’un üçüncü uzun metraj filmi. Anons’un başrollerini ise Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz paylaşıyor.

1963 yılı, Mayıs ayının son günleri… Teğmen Şinasi, Binbaşı Kemal, Binbaşı Rıfat ve Albay Reha aynı gece Ankara’da başlayacak olan askeri darbenin İstanbul ayağında, darbe bildirisini İstanbul Radyosu’ndan anons etmeyi planlamaktadır. Yeterince güçlü ve etkili yapılan bir anons sonucunda darbenin başarılı olacağından ve halk desteğini arkalarına alacaklarından emindirler. Fakat hiçbir şey bekledikleri gibi gitmeyecektir. Her şeyin planlama ve askeri güçle çözülebileceğine inanan bu dört asker, kendilerini başkalarının adına karar verebilecek konumda hissetmişlerdir. Fakat onları yenilgiye uğratan şey sivil hayatın görünmez gücüdür.

Mahmut Fazıl Coşkun İmzalı Anons'un Fragmanı Yayınlandı! 3 – Anons 4

Filmotto’nun yapımını üstlendiği Anons filmi, BKM (Türkiye) ve Chouchkov Brothers (Bulgaristan) ortak yapımı olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün ve Bulgar Film Merkezi’nin destekleriyle hayata geçirildi. Yapımcılığını Halil Kardaş ve Tarık Tufan’ın yaptığı filmin ortak yapımcılığını ise Borislav Chouchkov, Viktor Chouchkov ve Georgi Abrashev üstleniyor.

Gelecek aylarda Türkiye’de vizyona girecek olan Anons, öte yandan festival yolculuğuna da devam edecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Dabbe 5: Zehr-i Cin 4 – dabbe 5 zehr i cin fragman 6244766 o

Dabbe 5: Zehr-i Cin

Dabbe 5: Zehr-i Cin, 12 Eylül'de sinemalarda!
Ghostface / Hayalet Maskeli Neden Bu Kadar Korkunç? 5 – Ghostface Hayalet Maskeli Scream 2022

Ghostface / Hayalet Maskeli Neden Bu Kadar Korkunç?

Scream filminden özel video: Scream filmleriyle özdeşleşen Ghostface / Hayalet