Fotoroman: Festival Gibisin, Katılmak İstiyorum!

Malatya’nın “film” festivaline tam 1 ay kala geçen yıl hazırladığımız ve oldukça ilgi gören fotoroman denememizi tekrar paylaşmak istiyoruz. O tarihten sonra pek çok festivale katılsam da bir daha benzeri bir çabaya girişmedim. Hem yoruculuğundan hem de Malatya’ya özel olmasını istememden kaynaklanıyordu sanırım bu. Malatya Film Festivali’inin 2011 macerasını da benzer bir şekilde fotoromanlamayı düşünüyorum. O zamana kadar bunu tadımlık niyetine okuyuverin lütfen.

**********************************

Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) üzerine izlenimlerimizi Beyazperde.com sitesinde paylaştık. Öteki Sinema’da da daha önce hiç yapmadığımız bir şeyi yaparak festival üzerine bir bilgilendirme geçelim istedim ve festival macerama ait bir fotoroman hazırladım!


Sevebilir ya da “Ne gereksiz olmuş…” diyebilirsiniz ama acımasız yorumlar yapıp hevesimizi köreltmezseniz seviniriz. İşte Öteki Sinema’nın farkı, işte Malatya Uluslararası Film Festivali fotoromanı… (Çalsın sazlar!)

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Malatya’nın En İyileri Belli Oldu

9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen 8. Malatya Film Festivali çok özel bir ödül töreniyle sona ererken Malatya'nın en iyileri belli oldu.

7 Yorumlar

 1. Gerçekten ötekine yaraşır bir anlatım tarzı olmuş büyük keyif aldım okurken.Bu arada Nemrut’ta güneşin doğuşu gerçekten eşsiz..

 2. Gidilen yer güzel,karşılaşılan insanlar güzel,fotğraflar güzel,yazı güzel,festival güzel.Daha ne olsun…

  Biraz kayısı kaldı mı acaba!? :D

 3. videodreamproject

  çizgiroman,fotoroman yanında kayısıda oldumu tadından yenilmez olmuş. çok beğendim :)

 4. Murat Kızılca

  Ellerine sağlık Murat, çok güzel olmuş.

 5. bayıldım ben bu fikre… :) Fotoroman karakteri oldum…

 6. Gelecek yıl yine bekleriz…

 7. eah ben bunu nasıl kaçırmışım çok hoş olmuş ♥

  kuul vesselam☻

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir