Fotoroman: Festival Gibisin, Katılmak İstiyorum!

Malatya’nın “film” festivaline tam 1 ay kala geçen yıl hazırladığımız ve oldukça ilgi gören fotoroman denememizi tekrar paylaşmak istiyoruz. O tarihten sonra pek çok festivale katılsam da bir daha benzeri bir çabaya girişmedim. Hem yoruculuğundan hem de Malatya’ya özel olmasını istememden kaynaklanıyordu sanırım bu. Malatya Film Festivali’inin 2011 macerasını da benzer bir şekilde fotoromanlamayı düşünüyorum. O zamana kadar bunu tadımlık niyetine okuyuverin lütfen.

**********************************

Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) üzerine izlenimlerimizi Beyazperde.com sitesinde paylaştık. Öteki Sinema’da da daha önce hiç yapmadığımız bir şeyi yaparak festival üzerine bir bilgilendirme geçelim istedim ve festival macerama ait bir fotoroman hazırladım!

Fotoroman: Festival Gibisin, Katılmak İstiyorum! 1 – Malatya

Sevebilir ya da “Ne gereksiz olmuş…” diyebilirsiniz ama acımasız yorumlar yapıp hevesimizi köreltmezseniz seviniriz. İşte Öteki Sinema’nın farkı, işte Malatya Uluslararası Film Festivali fotoromanı… (Çalsın sazlar!)

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

7 Yorumlar

 1. blank

  Gerçekten ötekine yaraşır bir anlatım tarzı olmuş büyük keyif aldım okurken.Bu arada Nemrut’ta güneşin doğuşu gerçekten eşsiz..

 2. blank

  Gidilen yer güzel,karşılaşılan insanlar güzel,fotğraflar güzel,yazı güzel,festival güzel.Daha ne olsun…

  Biraz kayısı kaldı mı acaba!? :D

 3. blank
  videodreamproject

  çizgiroman,fotoroman yanında kayısıda oldumu tadından yenilmez olmuş. çok beğendim :)

 4. blank
  Murat Kızılca

  Ellerine sağlık Murat, çok güzel olmuş.

 5. blank

  bayıldım ben bu fikre… :) Fotoroman karakteri oldum…

 6. blank

  Gelecek yıl yine bekleriz…

 7. blank

  eah ben bunu nasıl kaçırmışım çok hoş olmuş ♥

  kuul vesselam☻

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir