Yeniden Çevrim Maniac’ın İlk 6 Dakikası Yayınlandı

William Lustig’in yönettiği kült korku filmlerinden 1980 yapımı Maniac’ın yeniden çevriminin ilk 6 dakikalık kısmı yayınlandı.

Yeniden Çevrim Maniac'ın İlk 6 Dakikası Yayınlandı 1 – Maniac001

Senaryosunu Fransız yönetmen Alexandre Aja ve Grégory Levasseur‘un beraber yazdığı Maniac’ın yönetmen koltuğunda ise Franck Khalfoun oturuyor. Khalfoun daha önce Wrong Turn at Tahoe (2009) ve senaryosunu gene Aja ile Levasseur’un yazdığı P2’yu (2007) yönetmişti. Yeni filmde seri katil Frank’i Elijah ‘Frodo’ Wood canlandırıyor.

“Frank, cansız manken satan bir dükkanda çalışan bir seri katildir. Kurbanlarını internet üzerinden bulur ve onları öldüreceği ana kadar takip eder. Bu arada anne baskısının hüküm sürdüğü geçmişinden kaynaklanan halüsinasyonlar yüzünden acı çekmektedir. İyice karışan aklının oyunlarıyla öldürdüğü her kadın ile annesinden yavaş yavaş intikam aldığını sanar.”

Ocak ayından itibaren çeşitli ülkelerde gösterime girecek olan Maniac’ın ilk 6 dakikalık kısmını aşağıdan izleyebilirsiniz.

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole