Aşkı Bu Alemden, Kendisi Değil: Musallat 1 – musallat

Aşkı Bu Alemden, Kendisi Değil: Musallat

30 Eylül 2007

Aşkı Bu Alemden, Kendisi Değil: Musallat 2 – musallatDinsel referanslarla yola çıkan Büyü, D@bbe, Semum benzeri yeni bir korku filmi daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bakalım bu defa olmuş diyebilecekmiyiz yoksa yeni bir hayal kırıklığı mı yaşayacağız.

“Aşkı Bu Alemden, Kendisi Değil…”

Mia Yapım, “Bilin, anlatın, tedbir alın ve asla unutmayın” sloganından hareketle “Türkiye’nin ses getirecek ilk korkunç filmi”ne imza atıyor.

Türkiye ve yurt dışındaki yarışma ve festivallere de katılacak olan Musallat, 16 Kasım’da sinemaseverlerle buluşacak.Yapımcılığını Mia Film-Banu Akdeniz’in üstlendiği filmin yönetmenliğini Türk televizyonlarında “ilk ve başarılı” yapımlara attığı imzalarla tanınan Alper Mestçi yapıyor. Senaryosunu da Alper Mestçi’nin kaleme aldığı Musallat’ın yapım ortağı ise Dada Film-Murat Toktamışoğlu.Filmin gerek oyuncu kadrosu, gerek görsel efektleri, gerekse son teknoloji çekimleriyle büyük beğeni kazanacağını iddia eden Banu Akdeniz, “Musallat hiç işlenmemiş ve tabu kabul edilmiş bir konuyu ilk kez ele alıyor. Hacı Burhan karakterini deneyimli oyuncu Kurtuluş Şakirağaoğlu canlandırıyor. Filmimiz, Burak Özçivit ve Biğkem Karavus gibi iki genç yeteneği de Türk Sineması’na kazandıracak” dedi.

Yapımcı, yönetmen ve başrol oyuncularının “ilk sinema filmi” olan Musallat’ta, halk arasında “üç harfliler” olarak adlandırılan ve tabu olarak kabul edildiğinden hep, korku, endişe ve dehşet duygularını çağrıştıran “cinler” ilk kez Beyazperde’de işlenecek.Başka alemlerden varlıklar (cinler) insanlarla temasa geçerse ne olur? İnsanoğlu sandığımız kadar güçlü mü yoksa birçok şeyden aciz mi? Birbirini seven iki gencin öyküsünden yola çıkan film, bu ve benzeri soruların cevaplarını verecek.Haziran sonunda Almanya-Berlin’de çekimlerine başlanan Musallat’ın Türkiye’deki çekimleri ise sürüyor.

Musallat’ın öyküsü ise şöyle:“Suat ve Nurcan aynı köyde büyümüş ve birbirlerini çok sevmiş iki gençtir. Güzelliği ile hemen fark edilen Nurcan, yakışıklı Suat’la beraber herkesin her zaman gıpta ettiği bir çift olmuştur. Bulundukları köyde büyük bir mutluluk ve huzur içinde yaşayan Suat ve Nurcan evililik kararı aldığında ise bu aşka başka bir alemden bir varlık musallat olur. Kendilerini ve çevrelerini etkileyen olaylar hiçbir açıklaması olmayacak şekilde gelişir..” Musallat, bugüne kadar Türkiye’de hiç denenmemiş görsel efektleri, makyaj-kostüm ve teknik donanımıyla da dikkat çekecek. Filmde kullanılan aksesuar, maket ve oyuncu makyajlarını Hollywod’dan özel olarak getirtilen Ben Nye & Kulis gerçekleştiriyor.. Görsel efektleri ise aynı zamanda filmin görsel süpervizörü olan Cem Gül hazırlıyor… 16 Kasım’da vizyona girecek olan Musallat, kimilerinin adını anmamaya hatta düşünmemeye özen gösterdiği bu varlıklarla ilgili yapılmış en kapsamlı film. Yaşananlara şahit olan Hacı Burhan Kasavi’nin notlarından yola çıkılarak yapılacak film, görsel efektleri ve gerçekçi sahneleriyle Türk Sineması’nın ilk korkunç filmi olmayı da hedefliyor.

YÖNETMEN : Alper MestçiYAPIMCI : Banu Akdeniz (Mia Film Yapım)

YAPIM ORTAĞI : Murat Toktamışoğlu (Dada Film)

UYGULAYICI YPMC : Mia Film

SENARYO : Alper Mestçi

OYUNCULAR : Burak Özçivit, Biğkem Karavus,Kurtuluş Şakirağaoğlu

MAKYAJ EFEKT : Ben Nye & Kulis

GÖRSEL SUPERVİZÖR : Cem Gül

GÖRÜNTÜ YÖNET. : Feza Çaldıran

MÜZİK : Reşit ÖzdamlaTÜR : KorkuYAPIM YILI : Temmuz 2007

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Scream TV Dizisinden İlk Fragman! 3 – cnujjwucveboapsfc1zj

Scream TV Dizisinden İlk Fragman!

Slasherseverlerin merakla beklediği Scream televizyon serisinin start tarihi ile birlikte
Jurnal'de Film Analizi ve Sinema Yazarlığı Atölyesi 4 – life itself7

Jurnal’de Film Analizi ve Sinema Yazarlığı Atölyesi

Akademi Jurnal’de sinema üzerine yazmak ve sinema yazarlığını meslek edinmek