Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda 1 – Spider Man Far from Home Örümcek Adam Evden Uzakta 1

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda

23 Haziran 2019

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda 2 – Spider Man Far from Home Örümcek Adam Evden Uzakta posterÖrümcek-Adam: Evden Uzakta filminde Tom Holland, Avengers: Endgame’deki olayların ardından sonsuza dek değişmiş bir dünyada yeni tehditlere karşı durmak için harekete geçmesi gereken mahallemizin arkadaş canlısı süper kahramanı olarak geri dönüyor. Film Örümcek-Adam evrenini genişletirken, Peter Parker’ı kendi çöplüğü olan Queens-New York’tan ve güvenli limanından çıkartıp, aslında bir okul gezisi olması gereken ama kahramanımızın en zorlu ve en destansı macerasına dönüşen Avrupa turuna götürüyor.

Peter Parker ve arkadaşlarını -ve daha milyarlarca insanı- hayata döndüren, iyi ile kötü arasındaki dev çaplı savaşın ardından Peter, hâlâ onun dönüşünü mümkün kılmak için kendini kahramanca feda eden akıl hocası Tony Stark’ın/Iron Man’in yasını tutmaktadır. Turbo şarjlı kahramanlıkları nedeniyle herkes acaba bir sonraki Iron Man o mu olacak diye merak ederken bile Peter, baktığı her yerde bu yitip gitmiş Yenilmez’e saygı gösterilerine tanık oldukça yaşadığı kayıp hissi daha da artar.

Tony’nin arkadaşı Happy Hogan’ın temin edici sözleri Peter’ı bir ölçüde rahatlatır: “O gittikten sonra burada olacağını bilmese, yapmış olduğu şeyi yapmazdı bence”. Fakat Happy’nin bir diğer mesajı Peter’ın kesinlikle duymak istemediği türdendir: Nick Fury, Örümcek-Adam’ı aramaktadır. Süper kahramanlığı birkaç haftalığına ardında bırakmaya kararlı olan Peter, Hogan’ın ‘Nick Fury’yi ekemezsin!’ uyarılarına rağmen Fury’nin telefonlarına cevap vermez ve arkadaşları Ned, MJ ve çetenin geri kalanıyla Avrupa tatiline çıkar.

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda 3 – Spider Man Far from Home Örümcek Adam Evden Uzakta 5

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda 4 – Spider Man Far from Home Örümcek Adam Evden Uzakta 4

Ama Fury görmezden gelinmeyi kabul etmeyecek ve yardımcısı Maria Hill’le birlikte Peter’ın izini sürerek Venedik’e gidecektir. Eski S.H.I.E.L.D. yöneticisi Fury’nin Peter’dan talebi Örümcek-Adam’ın yeni bir tehditle mücadele etmesidir. Söz konusu yeni tehdit, her biri Toprak, Hava, Su ve Ateş’ten oluşan dört elementi temsil eden devasa Elemental Creatures’tır. Bu canavarımsı varlıklar evrende açılan bir delikten gelmişlerdir… Bu da Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ve Yenilmezler: Son Oyun’daki olayların bir diğer sonucudur.

Bunun sonrasında, Peter, paralel bir Dünya’dan gelmiş ve Elemental Creatures’ı durdurmaya kararlı Süper Kahraman Quentin Beck’le tanışır. Fury ve Beck, Örümcek-Adam’ın bu mücadeleye katılmasını isterler ama yapılacak savaş Peter’ın güvenli limanından çok uzaktadır. Bu yüzden Fury’den bir başka Yenilmez’den yardım istemesini rica eder. Peter’ın talihsizliği diğer hepsinin meşgul olmasıdır. Dolayısıyla henüz sonuçlarını tahmin bile edemeyeceği çapta bir kapışmada Beck’le güçlerini birleştirmek zorunda kalır.

Evden uzakta Peter’ın; arkadaşlarını koruması, dünyayı kurtarması, sadece kendisinin üstesinden gelebileceği bir zorluğa göğüs germesi ve Örümcek-Adam’ın yazgısını kabullenmesi gerekecektir.

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda 5 – Spider Man Far from Home Örümcek Adam Evden Uzakta 3

Columbia Pictures bir MARVEL Studios-Pascal Pictures yapımı olan Örümcek-Adam: Evden Uzakta filmini sunar. Başrollerini Tom Holland, Samuel L. Jackson, Zendaya, Cobie Smulders, Jon Favreau, JB Smoove, Jacob Batalon, Martin Starr, Marisa Tomei ve Jake Gyllenhaal’ın paylaştığı filmi Chris McKenna ve Erik Sommers yazdı, Jon Watts yönetti. MARVEL Comic Books’un Stan Lee ve Steve Ditko yaratımı olan serisine dayanan filmin yapımcılığını Kevin Feige ve Amy Pascal; yönetici yapımcılığını ise Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Thomas M. Hammel, Eric Hauserman Carroll, Rachel O’Connor, Stan Lee, Avi Arad ve Matt Tolmach üstlendi. Filmin görüntü yönetimi CSC’den Matthew J. Lloyd’un; yapım tasarımı Claude Paré’nin, kurgusu Leigh Folsom Boyd ve ACE’den Dan Lebental’ın, kostüm tasarımı Anna B. Sheppard’ın, müziği ise Michael Giacchino’nun imzasını taşıyor. Örümcek-Adam: Evden Uzakta filminin görsel efektler amirliğini Janek Sirrs, görsel gelişim amirliğini Ryan Meinerding, müzik amirliğini ise Dave Jordan gerçekleştirdi.

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda 6 – Spider Man Far from Home Örümcek Adam Evden Uzakta 6

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda 7 – Spider Man Far from Home Örümcek Adam Evden Uzakta 7

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Merakla Beklenen Hobbit 2 Afişi Yayınlandı! 8 – hobbit desolation of smaug barrel rapids

Merakla Beklenen Hobbit 2 Afişi Yayınlandı!

Hobbit 2 afişi yayınlandı! Warner Bros. Smaug ile ilgili parça
George R. R. Martin'den Nightflyers 1 Şubat'ta 9 – Nightflyers 01

George R. R. Martin’den Nightflyers 1 Şubat’ta

Bu gemide risk sizin sorumluluğunuzda. George R. R. Martin’in romanından