Blood Shot: Ucuz Ama Eğlenceli Bir Film Gibi 1 – Blood Shot 2013 1

Blood Shot: Ucuz Ama Eğlenceli Bir Film Gibi

14 Mart 2012

Blood Shot: Ucuz Ama Eğlenceli Bir Film Gibi 2 – Blood Shot 2013 posterBlood Shot, Dietrich Johnston tarafından yazılıp yönetilmiş olan ABD yapımı bir film.

“Ortadoğulu bir terörist (Brad Dourif), ABD’ye büyük bir saldırı gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Alınan istihbarata göre Los Angeles’ın göbeğinde güçlü bir nükleer bomba patlatılacaktır. Gizli bir hükümet teşkilatı için çalışan gizemli bir vampir (Michael Bailey Smith), bu saldırıya engel olmak için görevlendirilir. Ona bu zorlu görevde pek istekli olmasa bile acar bir polis (Brennan Elliott) eşlik edecektir.”

Yönetmen Johnston, 2002 yılında aynı isimle çektiği 28 dakikalık kısa filmini uzun metraja taşımış. Kısada vampir rolünde izlediğimiz Smith, bu filmde de aynı role soyunuyor. Blood Shot, Johnston’ın ilk uzun metraj denemesi olacak.

3,5 milyon dolar gibi kısıtlı bir bütçeyle çekilen filmin başrollerinde birbirinden ünlü üç eski tüfek yer alıyor; Christopher Lambert, Lance Henriksen ve Brad Dourif. Özellikle Lambert’ı ABD Başkanı rolünde izlemek ilginç bir deneyim olabilir.

Fragmandan ve konudan anlaşıldığı kadarıyla Blade ile Die Hard kırması, aksiyon yüklü, az vampir soslu, ucuz ama eğlenceli bir film izleyeceğiz gibi görünüyor.

Blood Shot: Ucuz Ama Eğlenceli Bir Film Gibi 3 – Blood Shot 2013 1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Independence Day: Resurgence Fragmanı Yayınlandı! 4 – unnamed

Independence Day: Resurgence Fragmanı Yayınlandı!

Roland Emmerich’in uzun zamandır merakla beklenen 1996 yapımı Independence Day’in
The Flash Yeni Fragman 5 – The Flash 2023 11

The Flash Yeni Fragman

DC Super Heroes evreninden The Flash, beyazperdede seyirci ile buluşmaya