Dictado / Childish Games: Yeni Bir Şeytani Çocuk 1 – Dictado 2012 Childish Games 1

Dictado / Childish Games: Yeni Bir Şeytani Çocuk

3 Ocak 2012

Dictado / Childish Games: Yeni Bir Şeytani Çocuk 2 – Dictado 2012 Childish Games posterDictado, Antonio Chavarrias tarafından yazılıp yönetilmiş olan İspanya yapımı bir film.

Çocukların başrolde olduğu korku filmleri beni her zaman daha fazla tedirgin eder. İspanyol korku filmlerinin birçoğuna yapımcılık yapan Filmax, Dictado ile yeni bir şeytani çocuğu korku sineması külliyatına eklemeye hazırlanıyor.

“Daniel çocukluğundan beri görmediği bir arkadaşı tarafından ziyaret edilir. Arkadaşı kızına kafayı takmıştır ve Daniel’den kızını görmesini ister. Daniel arkadaşını başından savar ve olayı unutmaya karar verir. Aynı gece arkadaşı intihar eder.

Daniel’in karısı Laura, Daniel’i arkadaşının cenazesine gitmeye ikna eder. Cenaze töreninde yedi yaşlarındaki küçük kız ile tanışırlar. Laura, herkesi küçük kızın kendileri ile kalmasının en doğru yol olduğuna inandırır.

Küçük kızın evdeki varlığı çifti olumsuz anlamda etkiler. Çok uzun zaman önce unuttuğunu düşündüğü çocukluğuna ait korkular ve hatıralar Daniel’in beynini kemirmeye başlar. Arkadaşının hayatına mal olan saplantılar ve korkular onu esir alır.”

Dictado tam olarak çevrildiğinde Dictation demek ama yapımcılar uluslararası isim için Childish Games’i uygun görmüşler. Filmin başrollerinde Juan Diego Botto, Barbara Lennie ve Marcia Perez var.

Dictado 9 Mart 2012’de vizyona girecek.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Resident Evil: Son Bölüm Yeni Fragman 3 – Resident Evil Son Bölüm Resident Evil The Final Chapter 02

Resident Evil: Son Bölüm Yeni Fragman

3 Şubat 2017’de vizyona girmesi planlanan Resident Evil: Son Bölüm
Star Wars: The Force Awakens Yeni Fragman 4 – Star Wars Güç Uyanıyor Afiş

Star Wars: The Force Awakens Yeni Fragman

Peki, bizi en çok heyecanlandıran ne? Tabii ki hakları Disney'e