Dictado / Childish Games: Yeni Bir Şeytani Çocuk

Dictado / Childish Games: Yeni Bir Şeytani Çocuk 1 – childish games posterDictado, Antonio Chavarrías tarafından yazılıp yönetilmiş olan İspanya yapımı bir film.

Çocukların başrolde olduğu korku filmleri beni her zaman daha fazla tedirgin eder. İspanyol korku filmlerinin birçoğuna yapımcılık yapan Filmax, Dictado ile yeni bir şeytani çocuğu korku sineması külliyatına eklemeye hazırlanıyor.

“Daniel çocukluğundan beri görmediği bir arkadaşı tarafından ziyaret edilir. Arkadaşı kızına kafayı takmıştır ve Daniel’den kızını görmesini ister. Daniel arkadaşını başından savar ve olayı unutmaya karar verir. Aynı gece arkadaşı intihar eder.

Daniel’in karısı Laura, Daniel’i arkadaşının cenazesine gitmeye ikna eder. Cenaze töreninde yedi yaşlarındaki küçük kız ile tanışırlar. Laura, herkesi küçük kızın kendileri ile kalmasının en doğru yol olduğuna inandırır.

Küçük kızın evdeki varlığı çifti olumsuz anlamda etkiler. Çok uzun zaman önce unuttuğunu düşündüğü çocukluğuna ait korkular ve hatıralar Daniel’in beynini kemirmeye başlar. Arkadaşının hayatına mal olan saplantılar ve korkular onu esir alır.”

Dictado / Childish Games: Yeni Bir Şeytani Çocuk 2 – childish games 2

Dictado tam olarak çevrildiğinde Dictation demek ama yapımcılar uluslararası isim için Childish Games’i uygun görmüşler. Filmin başrollerinde Juan Diego Botto, Barbara Lennie ve Marcia Perez var.

Dictado 9 Mart 2012’de vizyona girecek.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.