Hitchcock Tarzı Psikolojik Gerilim: El Cuerpo

Hitchcock Tarzı Psikolojik Gerilim: El Cuerpo 1 – El cuerpo poster2El Cuerpo (The Body), yönetmenliğini Oriol Paulo’nun yaptığı İspanya yapımı bir gerilim filmi. Senaryosu ise Oriol Paulo ve Lara Sendim tarafından yazılmış.

“Panik içerisinde kaçmaya çalışan bir adam bir kamyonun altında kalır. Olay yerine gelen polis, adamın kaza yerine yakın morgda çalışan gece bekçisi olduğunu tespit eder. Çalıştığı yere geldiklerinde cesetlerden birinin kaybolduğunu fark ederler. Mayka Villaverde isimli kadının cesedi ortada yoktur.”

İlk uzun metrajlı sinema filmini yöneten Oriol Paulo, daha önce Los ojos de Julia’nın (Julia’nın Gözleri, 2010) senaryosunu, yönetmen Guillem Morales ile beraber yazmıştı.

4-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sitges Uluslararası Film Festivali’nde galasını yapacak olan El Cuerpo’nun başrollerinde Belen Rueda, Jose Coronado, Hugo Silva ve Aura Garrido var.

Yönetmen Paulo filmini Hitchcock tarzı psikolojik gerilim olarak tanımlarken Misery (1990) ve The Birds (1963) gibi filmleri etkilendiği kaynaklar arasında gösterdi.

Merakla beklediğimiz El Cuerpo, İspanya’da 4 Ocak 2013’te vizyona girecek.

Hitchcock Tarzı Psikolojik Gerilim: El Cuerpo 2 – El cuerpo SF01

Hitchcock Tarzı Psikolojik Gerilim: El Cuerpo 3 – El cuerpo SF02

Hitchcock Tarzı Psikolojik Gerilim: El Cuerpo 4 – El cuerpo SF04

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir