Excision 1 – excision poster 2

Life sucks when you’re seventeen!

(17 yaşındayken hayat b.k gibidir!)

Excision 2 – excision poster 2Excision, Richard Bates Jr. Tarafından yazılıp yönetilmiş olan ABD yapımı bir korku filmi.

“Dışlanmış bir genç kız olan 17 yaşındaki Pauline’in (AnnaLynne McCord) hayatındaki en önemli sorunlar şunlardır: lise hayatına entegre olabilmenin dayanılmaz baskısı, ebeveynlerini koşulsuz memnun etme mecburiyeti ve bekaretini kaybetmek için yanıp tutuşan arzusu. Hayatın karanlık tarafına olan grotesk merakı yüzünden Pauline, çevresindeki herkes tarafından devamlı toplum dışına itilir. İnsan etine olan aşırı düşkünlüğü nedeniyle meşhur bir cerrah olmayı hayal eder. Tabi daha önce çıldırıp akıl hastanesine kapatılmazsa…”

Richard Bates Jr. 2008 yılında çektiği 18 dakikalık kısası Excision ile katıldığı neredeyse bütün festivallerden ödülle dönmeyi başardı. Yazıya konu olan Excision ise bu kısanın uzatılmış versiyonu. Aynı zamanda Richard Bates Jr.’ın ilk uzun metraj yönetmenlik denemesi.

Geçtiğimiz Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde galası yapılan Excision bu senenin ciddi manada en garip yapımlarından biri olacak gibi görünüyor. Nip/Tuck’ın seks bombası Eden Lord karakteriyle akıl(!)lara kazınan AnnaLynne McCord’u inanılmaz çirkin, rahatsız edici ve sanrılı bir karakter olan Pauline rolünde izlemek bile Excision’ı garip olarak nitelendirmek için yeterli bir sebep değil mi? Aşağıda izleyebileceğiniz fragman da filmin garipliği hakkında bir hayli ipucu barındırıyor.

Başrollerde AnnaLynne McCord’dan başka birçok önemli isim yer alıyor. Traci Lords, Ariel Winter, garipliğin kitabını yazmış olan John Waters, seyretmekten asla sıkılmayacağım Malcolm McDowell, Twin Peaks’in Leland Palmer’ı olarak akıllara kazınmış olan Ray Wise, Roger Bart, Jeremy Sumpter, Marlee Matlin bu isimlerden bazıları.

Excision, bu senenin ‘izlenmesi gereken filmler listesi’ne not edilesi lezzette görünüyor.

Excision 3 – excision 01

Excision 4 – excision 02

Excision 5 – excision poster

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yerçekimi / Gravity Fragman Yayında 6 – gravity

Yerçekimi / Gravity Fragman Yayında

Gravity fragman yayında! Ülkemizde Yerçekimi ismi ile gösterilecek Gravity, 25
Justice League Comic Con Özel 7 – Justice League Comic Con özel

Justice League Comic Con Özel

Geçtiğimiz haftalarda Comic Con kapsamında yayınlanan Justice League filmine ait