Scary Stories to Tell in the Dark 23 Ağustos’ta Sinemalarda

Sinemanın efsanevi isimlerinden, Cronos (1993), Pan’s Labyrinth (Pan’ın Labirenti, 2006), Crimson Peak (Kızıl Tepe, 2015) ve The Shape of Water (Suyu Sesi, 2017) gibi filmlerin Oscarlı yönetmeni Guillermo del Toro’dan kabuslarınıza girecek bir korku filmi geliyor. Hikayesini yazdığı filmin yapımcılığını da üstlenen Guillermo del Toro’nun bu yeni projesinin yönetmen koltuğunda Trollhunter (2010) ve The Autopsy of Jane Doe (Otopsi, 2016) filmlerinden tanıdığımız André Øvredal yer alıyor. Scary Stories to Tell in the Dark / Korku Hikayeleri, 23 Ağustos’ta sinemalarda!

Scary Stories to Tell in the Dark 23 Ağustos'ta Sinemalarda 1 – Scary Stories to Tell in the Dark poster

Konu: 1960’lı yıllarda Amerika’nın unutulmuş ve yok olmaya terk edilmiş bir kasabasında Halloween gecesinde geçiyor film. Bir grup genç, peşlerinden gelen zorba bir sınıf arkadaşlarından kaçarken korkunç efsanelerle ün salmış “perili” bir eve sığınmak zorunda kalırlar. Efsanelere göre evde yaşayan zengin ailenin kızı Sarah, “normal” olmadığı için bir odaya mahkum edilmiştir ve komşu çocukları öldürdüğü ortaya çıkınca da tımarhaneye gönderilmiştir. Eve sığınan gençlerin bu şehir efsanesinin gerçek olduğunu öğrenmesi çok uzun sürmez. O talihsiz gece boyunca Sarah’nın günlüğünde yazan korkunç hikayeler bir bir gerçek olmaya başlayınca imkansız bir hayatta kalma mücadelesi başlar.

Scary Stories to Tell in the Dark / Korku Hikayeleri

Yönetmen: André Øvredal
Senaryo: Dan Hageman, Kevin Hageman, Guillermo del Toro
Oyuncular: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Dean Norris, Gil Bellows, Lorraine Toussaint, Austin Zajur, Kathleen Pollard
Görüntü Yönetmeni: Roman Osin
Yapım: ABD, Kanada
Yapım Yılı: 2019
Tür: Korku, Gerilim, Gizem

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir