Sinemaseverlerin ''Google''ı 1 –

Sinemaseverlerin ”Google”ı

28 Ocak 2009

İngiltere, sinemaseverlerin ”Google”ı olacak arama motorunu açıyor. Kararı İngiltere film konseyi aldı.

İngiltere Film Konseyi, Japonlar’ın 1960’lardaki korku filmi ”Onibaba” ve eski tür İngiliz komedisi ”The Lavender Hill Mob” gibi klasiklerin de bulunmasının mümkün olduğu arama motorunun, İngiliz sinema izleyicisinin kullanımına sunulacağını açıkladı.

Konsey, www.FindAnyFilm.com adlı sitenin ücretsiz olduğunu, toplam süresi yaklaşık 7 yılı bulan 30 binden fazla filmin izleyicilerin tercihine sunulacağını belirterek, filmlerin 20 türde ve 60 dilde olacağını kaydetti.

”Sitenin filmler için bir Google olacağını” belirten konsey, ilk kez İngiltere’deki mevcut filmlerin listelenerek internete verileceğini ve kullanımının ücretsiz olacağını bildirdi.

picx

Site, kullanıcılarına, yasal sitelerden indirerek online, Blu-ray, DVD, televizyon ve sinema tercihlerine göre filmleri nasıl izleyebileceklerini bildirecek.

Sitenin kuruluş amacının yasadışı film indirmeleriyle mücadele olduğu da vurgulandı.

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

2 Comments

  1. Şimdi bunun İMDB den farkı ne olacak ki?

    Hatta eksiği var fazlası yok.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mahşer Çizgi Roman Olarak Raflarda!

Macera, aşk, kehanet, alegori, hiciv, fantezi dolu roman Mahşer, ilk
Ghost in the Shell'in Çekimleri Başladı! 2 – Ghost in the Shell Scarlett Johansson

Ghost in the Shell’in Çekimleri Başladı!

Scarlett Johansson’ın başrolde yer aldığı, yönetmenliğini Rupert Sanders’ın yaptığı Ghost