Soruları Cevapla, DVD Kazan! Yarışmamız Sonuçlandı

Arkadaşlar, Tiglon yapımcılığın Öteki Sinema’ya verdiği destekle başlattığımız ve süreklilik kazandırmayı düşündüğümüz  DVD kazandıran yarışmamıza hoşgeldiniz! :)

Bu hafta sorduğumuz soruları doğru bilen (hepsini bilen olmazsa en çok doğru cevap gönderen) 3 yarışmacımıza Tiglon DVD tarafından çıkarılmış en taze DVD’lerden, M. Night Shyamalan başyapıtı olan Unbrakable / Ölümsüz ile Fransız sinemasından sıkı bir aksiyon denemesi olan Secret Defense / Devlet Sırrı filmlerini hediye edeceğiz.

Untitled 1

UNREAKABLE / ÖLÜMSÜZ: Bruce Willis ve Samuel L. Jackson akıllara durgunluk veren, sonundan asla emin olamadığınız, sürükleyici ve olağanüstü bir gerilim sunuyor. David korkunç bir tren kazasından sağ kurtulan tek insandır, hayatını sonsuza kadar değiştirecek olan esrarengiz bir yabancıyla tanışır. Güçleri hepinizi sersemletecek.

DVD Özellikleri :
Format DVD
Altyazı Türkçe, İngilizce ve Diğer Avrupa Dilleri
Ses Türkçe, İngilizce
Video Geniş Ekran
Yapım Yılı, Üretici 2000, Buena Vista
Süre 102 Dk.
Bölge 2
İzleme Grubu PG-13
Diğer İnteraktif Menü /

SECRET DEFENSE / DEVLET SIRRI: Fransa’da terörist gruplar ve istihbarat servisleri, radikal karşı ideolojiler adı altında çatışma içerisindedir. Buna rağmen iki taraf da hemen hemen aynı türden bir hayat sürmektedir; gizliliğe bağlı kalınarak aynı yöntemlerle yönlendirilen hayatlar. Fransız CIA’i olarak bilinen D.G.S.E adlı istihbarat örgütü, teröristlerle savaşmak için en güçlü ve acımasız silah olan insan gücünü kullanmaktadır.

DVD Özellikleri :
Disk Seçenekleri DVD
Format DVD
Altyazı Türkçe, İngilizce ve Diğer Avrupa Dilleri
Ses Türkçe, İngilizce
Video Geniş Ekran
Yapım Yılı, Üretici 2008
Süre 100 Dk.
Bölge 2
İzleme Grubu R-18
Diğer İnteraktif Menü

tiglon5_01

Sorularımızı sizler için hazırladığımız makalelerimizden özenle seçtik. Lütfen cevaplarınızı 2 Kasım 2009 Pazartesi’ye kadar yarisma@otekisinema.com gönderiniz. Elimizden geldiğince adil bir seçimle belirleyeceğimiz 3  Öteki Sinema okuruna bu iki filmden oluşan Tiglon DVD setini 1 hafta içinde göndermezsek bizi istediğiniz yere şikayet etmekte, gerekirse Avrupa İnsan hakları mahkemesine başvurmakta serbestsiniz!

Sorularımızı “Öteki” yazarlarının hazırladığı makalelerden özenle seçtik, İşte sorular:

1- Joshua Hoffine, Mahzen (CELLAR) adlı fotoğrafında  hangi filme gönderme yapmıştır?

2- Joel Seria’nın 1954 yılında Yeni Zellanda’da yaşanmış gerçek bir olaydan yola çıkarak çektiği 1971 tarihli  filminin adı nedir?

3- 1988 tarihli Killer Kowns From Outer Space filminin yönetmen kardeşlerinin adları nedir?

4- John Carpenter’ın Masters of Horror serisi için çektiği kısa filmin adı nedir?

5- Sinemalarımızda Beyaz Kurt adı ile gösterilen Lone Wolf McQuade‘in iki ünlü dövüş filmleri oyuncusunun adları nedir?

6- Jack Curtis‘in ilk ve tek yönetmenlik tecrübesi olan 1964 tarihli B-filminin adı nedir?

7- Kaptan Amerika, Örümcek Adam ve El Santo’yu biraraya getiren Türk filminin adı ve yapım tarihi nedir?

8- 2008 Tayland yapımı Phobia‘nın dört bölümünün adları nelerdir?

9- Lars Von Trier son filmi Antichrist‘i hangi ünlü Rus yönetmene adamıştır?

10- Kanal-i-zasyon filminde yönetmen Alper Mestçi bir sahnede kendi filmini gösterir, sitemizde de tanıtımı yapılan Mestçi’nin bu ilk filminin adı nedir?

Sorular zor gibi gözüküyor ama öyle değil. Hepsinin cevabı sitemizde mevcut… Cevaplarınızı 2 Kasım Pazartesi’ye kadar yarisma@otekisinema.com a mail olarak bekliyoruz. DVD’ler öyle gazete promosyonlarından değil, janjanlı kutulu, bir sürü ekstra içeren koleksiyon amaçlı üretilmiş DVD’ler haberiniz olsun! Taş atıp da kolunuz ağrımayacak, haydi o zaman!

Yarışmamız sonuçlanmıştır. Kazananların listesi www.kimkazandi.com‘da duyurulmuştur.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. Yarışma ile ilgilenen editörümüz Masis’in verdiği bilgilere göre 136 kişi katılmış, 78’i tüm soruları doğru cevaplamış…

    Sonuçlar ise burada: http://www.kimkazandi.com/sonuc_yarisma-17…apla_DVD_Kazan_

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir