Studio Ghibli Yeni Anime Yapmayacak! 1 – totoro 0

Studio Ghibli Yeni Anime Yapmayacak!

4 Ağustos 2014

My Neighbor Totoro(Komşum Totoro), Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato), ve Oscar ödüllü Spirited Away(Ruhların Kaçışı) filmlerinin yapımcısı Tokyo merkezli anime stüdyosunun genel müdürü Toshio Suzuki Pazar günü yaptığı açıklamada, film yapımının durdurulacağını ve animasyon departmanında küçülmeye gidileceğini söyledi.

29 yıllık üretimden sonra Studio Ghibli, daha fazla film yapmayarak, stüdyonun markalaşmış ürünleriyle ilgili çalışmalara odaklanacağını duyurdu.

Studio Ghibli kurucularından Hayao Miyazaki, geçen yıl son filmi The Wind Rises’ı (Rüzgar Yükseliyor) çektikten sonra emekli olmuştu.

My Neighbor Totoro (Komşum Totoro), Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato), ve Oscar ödüllü Spirited Away (Ruhların Kaçışı) filmlerinin yapımcısı Tokyo merkezli anime stüdyosunun genel müdürü Toshio Suzuki Pazar günü yaptığı açıklamada, film yapımının durdurulacağını ve animasyon departmanında küçülmeye gidileceğini söyledi.

1984 yapımı Nausicaä of the Valley of the Wind (Rüzgarlı Vadi) filminin başarısının ardından 1985 yılında kurulan Ghibli stüdyoları ahlaken karmaşık yine de aile dostu olan filmler yapmasıyla efsaneleşmiş, anime türünü dünya çapında yaygınlaştırarak, 2003 yılında çekilen Spirited Away filmiyle de ‘En İyi Animasyon Filmi’ Akademi ödülüne layık görülmüştü. 29 yıllık üretimden sonra Studio Ghibli, daha fazla film yapmayarak, stüdyonun markalaşmış ürünleriyle ilgili çalışmalara odaklanacağını duyurdu. Üretimi durduracağını açıklayan Studio Ghibli, kapanacağı yönündeki iddiaları ise onaylamadı.

Studio Ghibli kurucularından Hayao Miyazaki, geçen yıl son filmi The Wind Rises’ı (Rüzgar Yükseliyor) çektikten sonra emekli olmuştu. Yapımcı Suzuki, Miyazaki’nin emekli oluşunun alınan kararda etkili olduğunu söyledi.

Kaynak

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Başladı! 2 – hobbit the battle of the five armies ver22 xlg

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Başladı!

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı, hikayeden mahrum kalmış fantastik bir rollercoaster
"Yeni Büyü Çağının Yeni Kahramanı" Özel Video 3 – Newt Scamander Yeni Büyü Çağının Yeni Kahramanı

“Yeni Büyü Çağının Yeni Kahramanı” Özel Video

Tüm dünyada TSİ dün 17:00’de yayınlanan “Newt Scamander: Yeni Büyü