The Lords of Salem Festival Turunu Tamamladı

We’ve been waiting…

We’ve always been waiting.

The-Lords-of-Salem poster 1Rob Zombie’nin yazıp yönettiği The Lords of Salem, nihayet festival turunu tamamladı ve ABD’deki gösterim tarihi için gün saymaya başladı. 19 Nisan’da sinemalarda gösterilecek filme ait yeni bir poster ve yeni bir fragman yayınlandı.

“Salem, Massachusetts’teki bir radyo istasyonunda DJ’lik yapan Heidi’ye garip bir ahşap kutu gelir. Kutuyu açınca ‘Lordlardan bir hediye’ şeklinde bir ses kaydı duyulur. Heidi ses kaydını dikkatlice dinler. Yivlerin arasından gelen tuhaf sesler, anında kasabanın vahşi geçmişine ait görüntüleri tetikler. Heidi delirdiğini düşünür. Salem Lordları’nın intikam için günümüz Salem’ine geri döneceği aklının ucundan bile geçmez.”

Filmin konusu ve fragmanın ışığında Rob Zombie’nin son çalışmasına baktığımızda, Rosemary’s Baby’den biraz fazlaca etkilenmiş bir işle karşılaşacağız gibi duruyor. Ancak titizlikle hazırlandığı belli olan özenli ve etkileyici sahnelerin çokluğunun ipuçlarını fragmanda açıkça görmek mümkün. Bu kadar veri The Lords of Salem’i heyecanla beklediğim filmler arasına sokmak için yeter de artar bile. Hem zaten Rob Zombie ismi bile yeterli gelecekken…

Oyuncu kadrosunda Rob Zombie’nin karısı Sheri Moon Zombie’den başka Bruce Davison, Jeff Daniel Phillips, Ken Foree, Dee Wallace, Meg Foster, Maria Conchita Alonso, Patricia Quinn ve Michael Shamus Wiles var.

The-Lords-of-Salem 01

The-Lords-of-Salem 02

The-Lords-of-Salem posterler 1

The-Lords-of-Salem posterler 2

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole