Exit Humanity: Zombi Efsanesine Yeni Bir Halka 1 – exit humanity arc

Exit Humanity: Zombi Efsanesine Yeni Bir Halka

28 Aralık 2011

Exit Humanity: Zombi Efsanesine Yeni Bir Halka 2 – exit humanity posterExit Humanity, John Geddes tarafından yazılıp yönetilmiş olan Kanada yapımı bir film.

“Olaylar 1870’lerde Tennessee’de geçer. ABD, kasvetli İç Savaş (1861-1865) sonrası döneme yeni girmiştir ve insanların artık umuda olan inançları yok olmak üzeredir. Tam bu sırada yürüyen ölülerin açıklanamayan istilası başlar. Savaş sonrası evine dönen eski asker Edward Young (Mark Gibson) artık huzurlu bir hayat süreceğini zanneder. Ancak fena halde yanılmaktadır. Hayatta en değer verdikleri -karısı ve oğlu- salgından etkilenmiştir. Elinde oğlunun külleriyle beraber peşinde olduğu huzuru bulmak için korkunç ve dramatik bir yolculuğa çıkar.”

Başrollerde Bill Moseley (Devil’s Rejects, House of 1000 Corpses), Dee Wallace (E.T., Cujo), Stephen McHattie (Pontypool, The Watchmen, 300) ve Mark Gibson var. Brian Cox da anlatıcı (narrator) olarak filme katkıda bulunmuş.

Exit Humanity, zombi efsanesine yeni bir halka daha ekleme niyetinde görünüyor. Korku, umut, pişmanlık ve kötülük gibi temel duyguları eksenine alan film, 28 Days Later… (2002) gibi aksiyon yüklü bir işe benzemiyor, daha çok The Road (2009) veya Monsters (2010) kafasındaki filmlere yakın duruyor.

Exit Humanity: Zombi Efsanesine Yeni Bir Halka 3 – exit humanity 1

Exit Humanity: Zombi Efsanesine Yeni Bir Halka 4 – exit humanity 2

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Man of Steel Fragman Yayında 5 – Man of Steel002

Man of Steel Fragman Yayında

Man of Steel fragman yayında! Zack Snyder'ın yönettiği filmde Clark
Star Wars: Son Jedi Altyazılı Yeni Fragman 6 – Star Wars The Last Jedi Son Jedi banner

Star Wars: Son Jedi Altyazılı Yeni Fragman

Star Wars efsanesinin sekizinci ayağı Star Wars: The Last Jedi