The Witch Fragman Tam Manasıyla Bomba Gibi! 1 – The Witch 01

The Witch Fragman Tam Manasıyla Bomba Gibi!

25 Ağustos 2015

Evil Takes Many Forms.

(Kötülük birçok şekle girer.)

The Witch fragman kelimenin tam anlamıyla bomba gibi! Önce özet: “1630’lu yıllarda New England’da geçen The Witch, bağlı olduğu koloniden kovulan bir çiftçinin hikâyesini anlatıyor. Ailesini de yanına alan çiftçi, cadılar tarafından kontrol edildiği söylenen uğursuz bir ormanın kıyısındaki ücra alana yerleşmek zorunda kalır. Çok geçmeden garip ve sarsıcı olaylar birbirini kovalar; hayvanlar vahşileşir, hasat helak olur ve en kötüsü çiftçinin çocuklarından biri kaybolur. Şüphe ve paranoya tırmandıkça, herkesin dikkati ailenin ergen kızı Thomasin’e yönelir. Cadılıkla suçlanan genç kız, bütün iddiaları reddeder. Şartlar gittikçe tehlikeli bir hal aldığında, ailenin her bireyinin inancı, sadakati ve sevgisi şok edici ve unutulmaz şekillerde test edilir.”

Geçtiğimiz Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde galasını yapan ve aynı festivalden en iyi yönetmen ödülüyle dönen The Witch, 17. yüzyılda geçen bir cadılık öyküsü anlatıyor. Bu sene içerisinde izlediğimiz en iyi korku fragmanlarından birine sahip film hakkında duyduklarımız açıkçası iştahımızı kabartıyor.

Robert Eggers tarafından yazılp yönetilen filmin başrollerinde Anya Taylor Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie, Harvey Scrimshaw, Lucas Dawson ve Ellie Grainger yer alıyor.

Halen festival turuna devam eden Kanada/ABD ortak yapımı The Witch’in, ABD’de 2016 yılı içerisinde gösterime girmesi bekleniyor.

The Witch 03

The Witch 02

The Witch poster

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Great Wall İlk Fragman 2 – The Great Wall Çin Seddi banner

The Great Wall İlk Fragman

30 Aralık 2016’da vizyona girecek The Great Wall / Çin
Gerçek Kahraman'dan Yeni Fragman! 3 – Ryan Reynolds Free Guy

Gerçek Kahraman’dan Yeni Fragman!

Epik macera komedisi “Gerçek Kahraman” filminden yeni fragman ve poster