Top 10: Sinemanın En Tüyler Ürpertici Ormanları

6 Eylül 2013

Yazarlarımızdan Semra Doll, korku sinemasının tüyler ürpertici ormanlarını keşfe çıktı ve bu tehlikeli görevi sağ salim atlatarak on filmlik bir liste hazırladı.

10. Jeepers Creepers

İnsanları dolma gibi oyan efsanevi Jeepers Creepers bilin bakalım nerede yaşamaktadır? Evet ormanda. Orman kanunları gereği bu büyük yaratık bütün küçük yaratıkları yalar yutar. Bir de tekerlemesi vardır: Benim adım orman, örtü yaptım insanlardan. Serdim herkesi üstüme üstüme.

9. Evil Dead

Ağaçlar ormana, ormanlar katile dönmeli yurdumda. Kitaptan fırlayan çok kötü fena bir ruh ormana gelmiş bir grup sabiyi tartaklar. İçlerinden birini kullanarak bodrum katını parsellemek suretiyle fıkra anlatan adamlar gibi itici tavırlar sergiler. Dokunduğu kolu bacağı kangren yapar. Milleti orman kebabına çevirir.

Top 10: Sinemanın En Tüyler Ürpertici Ormanları 1 – Evil Dead cabin forest

8. The Hills Run Red

Oyuncak bebek maskeli, aşırı gelişmiş katilimiz elinde yangın baltasıyla ormanda volta atarken balta girmemiş orman lafına muhalefet eder. Bir yandan babyface imajına hiç yakışmayacak kondisyonsuz işler yaparken, bir yandan da baltalar elimizde uzun ip belimizde biz gideriz ormana hey ormana türküsünü çığırır. Ağaç budamak yerine sarışın budar. Ülkemizdeki orman yangınlarına da bu caninin sebep olduğunu düşünüyoruz.

7. Wolf Creek

Sapıkların yerleşkesi ormanlara en güzel örnektir bu film. Katilimiz ormana apart açmış, anti hijyenik habitatında takılmaktadır Arada da bebek arabalı Canon kameralı turistleri omuriliklerinden çökertmekle iştigal etmektedir. Ne diyelim bir katil gibi hür bir orman gibi gür olasın Mick Taylor.

6. Wrong Turn

Ormanda yanlış bir hareket yaparsanız parmağınızdan olabilirsiniz. Dünyalar güzeli Three Finger, ormanda külotlu ve atletli kızlarımızı kovalar, yakaladığının kanını içer, etini yer. Kızları Belgrad ormanına götüren Tecavüzcü Coşkun’un korku filmleri için yaratılan versiyonu Three Finger’ın en büyük yardımcısı tabi ki içten pazarlıklı ormanlardır. Bu seksili filmden sonra o ormanı milli park yapsalar yeridir.

5. The Blair Witch Project

Cadı arayacaksan ormana gideceksin demiş büyüklerimiz. Kameralarıyla proje ayağına ormanda cadı avına çıkan gençler, birtakım ucubik şekiller ve gölgemsilerden başka bir şey bulamazlar. O orman ki gençliklerine mezar; heveslerine şekerden tabut olur. Cadıyı bulamadıkları yetmezmiş gibi bir de bütünlemelere kalırlar.

Top 10: Sinemanın En Tüyler Ürpertici Ormanları 2 – The Blair Witch Project forest

4. Hotel

Çok uyuz bir gerilim filmi olmasına rağmen; ormanın, otelde çalışan sarışın ve soğuk ablamız Irene’i yuttuğu sahnesiyle Tarzan’a parmak ısırtır. Irene ormanın ahlaksız teklifine karşı koyamamıştır. Orman oksijen kaynağı değil, sebebi olmuştur.

3. Mama

Ana gibi yar orman gibi diyar olmaz. Hayalet anne mamanın dumansı kollarıyla, ormanda 2 çocuğu kirazlar ve ninnilerle büyüttüğü sahneler efsanedir. Ormanı kendine mesken tutmuş kadifeli gelin mama, piknikçilerin huzurunu kaçıran en birinci mangal düşmanıdır.

2. Atrocious

Hem orman hem labirent olarak kullanılan işlevsel ormanımız, gece kamerasıyla olduğundan iki kat korkunç gözükür. Gece yarısı katilli cinayetli bir ormanda durmadan dönüp dolaşmak sizce çok zevkliyse bu filmi mutlaka izleyin.

1. The Shrine

Ormanın ortasındaki şeytanımsı heykel, o ormana girip kendisini görenleri ormanın maskarası yapar. Şeytanlaşan insanlar çevreye zarar verip, orman sevgisine gölge düşürürler. Tükürürüz böyle sanata. Fakat orman-manyak kullanımı çok güçlü olduğu için filmimiz birincidir, bir incidir.

Top 10: Sinemanın En Tüyler Ürpertici Ormanları 3 – The Shrine forest

blank

Semra Uygun

Fantastik sinema ve korku sineması için yeni ve acayip şeyler yaptı. “Korkteyl” programını yazdı ve sundu. “Midnite Movies” grubunu kurdu, korkuyu ötekilerle paylaştı. Semra deli gibi film izliyor, Tür, yıl, oyuncu, yönetmen ayırmaksızın izliyor; abur cuburlarını, dostlarını yanından eksik etmeksizin izliyor. Ama Semra hala doğru filmi bulamadı.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

En İyi 25 Canavar Filmi 4 – the thing

En İyi 25 Canavar Filmi

Birçoğumuz bu tür klasik canavar filmleriyle büyüdük. Korku filmi hayranlarının
Top 10: Uzaylı İstilası Filmleri 5 – thing 3

Top 10: Uzaylı İstilası Filmleri

Uzaylılar tepemizde! Sinema salonları devasa uzay araçlarıyla dolarken, sinema tarihinin