Türk Kaptan Amerikası Deja View Programında 1 – 3 dev adam 01

Türk Kaptan Amerikası Deja View Programında

29 Temmuz 2011
Türk Kaptan Amerikası Deja View Programında 2 – cats3

Hep söylerim, bizim kötü filmlerimiz dışarıda daha çok biliniyor, seviliyor diye… Serdar Kebapçılar’ın Korkusuz adlı filmini Rampage adıyla ABD’de DVD’ye basan ve dağıtan Dark Maze Studios’un web sitesinde yayınlanan Deja View programında Ed Glaser, dünyada eşi benzeri olmayan, Kaptan Amerika ve Santo’nun kötü Örümcek Adam’a karşı büyük bir mücadele verdiği 3 Dev Adam filmini merceğine almış ve izlemesi oldukça keyifli bir bölüm hazırlamış. Aytekin Akkaya’nın daha önce verdiği röportajlardan bölümler de içeren Deja View’u sizlerin de ilgisine sunuyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=GFe3bs2vYmE

3 DEV ADAM

Fantastik Türk sinemasının en nev’i şahsına münhasır filmidir 3 Dev Adam… Anlatmak için kelimelerin kifayetsiz kalacağı tam bir tribal bir vakadır. Tamamen copy-paste olmasına rağmen eşsiz derecede özgündür. Telif hakları ile sınırlanmış gelişmiş sinemaların asla üretemeyeceği bir cesarete ve bir çocuk katilin hayal gücüne sahiptir. İtalyanların bile yüreğini cız ettirtecek kadar da gore’dur. Türk sinemasının tüm fantastik örnekleriyle sonu gelmeyecek şekilde alay edilebilir ama 3 Dev Adam gerçek bir başyapıttır.

Türk Kaptan Amerikası Deja View Programında 3 – 3 dev adam 3Rahmetli Metin Demirhan bu müstesna film için şunları yazmıştır: “Çılgın bir çizgi romanlar ve “B” filmleri uyarlaması. Marvel Comics’in iki süper kahramanı Kaptan Amerika ve Örümcek Adam ile Meksikalı ünlü “Lucha Libre” kahramanı El Santo sinema tarihinde ilk defa bu filmde bir araya geliyorlar. Onlara bir de Türk polis komiseri eşlik ediyor. Asıl inanılmaz olan bu filmde Örümcek Adam’ın kötü karakter olması ve 13. Cuma filmlerinin Jason’ı gibi hunharca cinayetler işlemesi. Suat Yalaz’ın Karaoğlan filmlerinde çalışmış bulunan T. Fikret Uçak’ın aksiyon sinemasını ne kadar iyi bildiğini gösteren, imkânsızlıklar dâhilinde çektiği ilginç bir örnek.”

3 Dev Adam içerdiği şiddet ve cinsellik yükü ile 18+ bir filmdir. Daha filmin başında zalim Örümcek Adam ve çetesi zavallı bir kadının kafasını bir tekne pervanesini çalıştırarak seyircinin gözünün önünde parçalar. Özensiz bir şekilde saklanıp tüm makaralarını fareler yediği için de düzgün bir kopyası bulunmamaktadır. İnternet üzerinde yorgun bir VHS kaydı bulunmaktadır ama elin Hollywood’lusu 1945 yılında yaptığı filmlerin Blu-ray’ini çıkarırken bu şekilde katlettiğimiz filmlerimiz için ne kadar utansak azdır!

Yeşilçam’ın diğer Süper Kahramanları için:

https://www.otekisinema.com/yesilcamin-superleri

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Neon Demon 5 Ağustos'ta Sinemalarda! 4 – The Neon Demon 01

The Neon Demon 5 Ağustos’ta Sinemalarda!

Drive filmiyle büyük bir hayran kitlesi yaratan sansasyonel yönetmen Nicolas
Hepimizin ihtiyacı olan şey: Bir Melek! 5 – melek

Hepimizin ihtiyacı olan şey: Bir Melek!

Ölmek isteyen bir genç ile, ona yardım etmek isteyen ve