İsveç'ten Düşük Bütçeli Bir Korku Filmi: Wither 1 – Wither Poster

İsveç’ten Düşük Bütçeli Bir Korku Filmi: Wither

20 Şubat 2013

Wither PosterWither, Sonny Laguna ve Tommy Wiklund’un beraber yönettiği 2012 yılı İsveç yapımı bir korku filmi. Senaryonun altında Laguna ve Wiklund’un yanı sıra David Liljeblad’ın da imzası bulunuyor.

“Ida ve Albin mutlu bir çifttir. Arkadaşları ile beraber eğlenceli bir tatil yapmak amacıyla İsveç’in geniş ormanlık alanında bulunan bir kulübeye giderler. Ancak İsveç’in karanlık geçmişinden gelen bir kötülük, kulübenin tahta zemininin altında onları beklemektedir.”

Filmin beyin takımı, 2011 yılında 5.000 dolar gibi bir hayli düşük bir bütçe ile gerçekleştirdikleri Blood Runs Cold’da da beraber çalışmıştı. Yalnız o filmi Laguna tek başına yönetmişti.

Wither da yine düşük bütçeli bir yapım. Yaklaşık 50.000 dolarlık bütçeye sahip filmin başrollerinde Lisa Henni, Patrik Almkvist, Jessica Blomkvist, Johannes Brost, Sanna Ekman ve Anna Henriksson var.

Aşağıda sizin de izleyebileceğiniz fragmanlara bakarak bir iki kelime etmek gerekirse Wither hiç fena gözükmüyor diyebilirim. Fazlasıyla Evil Dead etkisi altında olduğu zaten konusunu okuyunca bile anlaşılıyor. Ama bunun dışında birçok korku klasiğine gönderme yapan karelerin ipuçlarını fragmandan tespit etmek mümkün. Çok büyük beklentilere sebep olmasa bile, düşük bütçeli İskandinav korku filmlerini seven biri olarak filmi izlenecekler listeme kaydettim.

Geçtiğimiz sene içerisinde Kuzey Avrupa ülkelerindeki festivalleri gezen Wither, İsveç’te 15 Ağustos’ta gösterime girecek.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Dictado / Childish Games: Yeni Bir Şeytani Çocuk 2 – Dictado 2012 Childish Games 1

Dictado / Childish Games: Yeni Bir Şeytani Çocuk

Dictado, Antonio Chavarrías tarafından yazılıp yönetilmiş olan İspanya yapımı bir
Indiana Jones ve Kader Kadranı 30 Haziran'da Vizyonda 3 – Indiana Jones ve Kader Kadrani 3

Indiana Jones ve Kader Kadranı 30 Haziran’da Vizyonda

James Mangold imzalı Indiana Jones and the Dial of Destiny