Animal 1 – Animal 01

Animal posterHusk (2011) ve The Monkey’s Paw (2013) gibi başarısız korku denemeleri ile bilinen 1982 doğumlu Brett Simmons’ın yeni korku filmi Animal, yarın (17 Haziran) ABD’de kısıtlı sayıda salonda gösterime giriyor.

“Yakın arkadaşlardan oluşan bir grup genç, hafta sonu tatili için ormanın yolunu tutar. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz ve hiç ummadıkları bir tehlike ile karşı karşıya kalırlar. Bilmedikleri bir arazide, korkunç bir hayvan tarafından kovalanmaya başlayan gençler, terk edilmiş bir kulübeye sığınırlar. Uzun zamandır saklı kalan sırlar birer birer ortaya çıktıkça gerilim artar. Çaresiz kalan gençler, aralarındaki problemleri bir kenara bırakıp canları pahasına savaşmaya başlarlar.”

Keke Palmer, Amaury Nolasco, Parker Young, Joey Lauren Adams, Elizabeth Gillies, Paul Iacono, Thorsten Kaye ve Jeremy Sumpter’ın rol aldığı film, ne konusu, ne posteri, ne de fragmanı ile ilgi çekici olmayı başaramıyor ne yazık ki. Hele bir de Husk ve The Monkey’s Paw tecrübelerinden sonra Simmons’ın filmlerine şüphe ile yaklaşmak gayet olağan. Fakat gençleri kovalayan hayvanın(!) tasarımı ya da ortaya çıkış hikâyesi gibi mevzular, her korkuseveri olduğu gibi ister istemez beni de meraklandırıyor. Gerçi afişe bakarak Alien ile Feast karışımı bir hayvan/yaratık göreceğimizi tahmin etmek için kâhin olmaya gerek yok ama merak kediyi öldürür, yapacak bir şey yok. Hayal kırıklığına uğrayacağımı bilsem de Animal’ın ismini izlenecekler listeme not ediyorum.

Fragman. Tıklayın, izleyin!

Animal 01

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

  1. Artık iyice alıştığımız bir “gençler ormanda” korkusu… Umarım şimdiye kadar yapılmışların üstüne söyleyecek bir iki sözü vardır yoksa filmi izlerken yediğimiz mısır kadar tat bırakmayacak damağımızda…

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ghost in the Shell Big Game Özel Video 2 – Ghost in the Shell Trailer Robo Geisha Attacks

Ghost in the Shell Big Game Özel Video

Ghost in the Shell / Kabuktaki Hayalet filmine ait Big

Pek Yakında Sinemalarda: Alem-i Cin

Özgür Bakar'ın yönetmenliğini üstlendiği Alem-i Cin, 23 Şubat’ta gösterime girecek.