Animal 1 – Animal 01

Animal posterHusk (2011) ve The Monkey’s Paw (2013) gibi başarısız korku denemeleri ile bilinen 1982 doğumlu Brett Simmons’ın yeni korku filmi Animal, yarın (17 Haziran) ABD’de kısıtlı sayıda salonda gösterime giriyor.

“Yakın arkadaşlardan oluşan bir grup genç, hafta sonu tatili için ormanın yolunu tutar. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz ve hiç ummadıkları bir tehlike ile karşı karşıya kalırlar. Bilmedikleri bir arazide, korkunç bir hayvan tarafından kovalanmaya başlayan gençler, terk edilmiş bir kulübeye sığınırlar. Uzun zamandır saklı kalan sırlar birer birer ortaya çıktıkça gerilim artar. Çaresiz kalan gençler, aralarındaki problemleri bir kenara bırakıp canları pahasına savaşmaya başlarlar.”

Keke Palmer, Amaury Nolasco, Parker Young, Joey Lauren Adams, Elizabeth Gillies, Paul Iacono, Thorsten Kaye ve Jeremy Sumpter’ın rol aldığı film, ne konusu, ne posteri, ne de fragmanı ile ilgi çekici olmayı başaramıyor ne yazık ki. Hele bir de Husk ve The Monkey’s Paw tecrübelerinden sonra Simmons’ın filmlerine şüphe ile yaklaşmak gayet olağan. Fakat gençleri kovalayan hayvanın(!) tasarımı ya da ortaya çıkış hikâyesi gibi mevzular, her korkuseveri olduğu gibi ister istemez beni de meraklandırıyor. Gerçi afişe bakarak Alien ile Feast karışımı bir hayvan/yaratık göreceğimizi tahmin etmek için kâhin olmaya gerek yok ama merak kediyi öldürür, yapacak bir şey yok. Hayal kırıklığına uğrayacağımı bilsem de Animal’ın ismini izlenecekler listeme not ediyorum.

Fragman. Tıklayın, izleyin!

Animal 01

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

  1. Artık iyice alıştığımız bir “gençler ormanda” korkusu… Umarım şimdiye kadar yapılmışların üstüne söyleyecek bir iki sözü vardır yoksa filmi izlerken yediğimiz mısır kadar tat bırakmayacak damağımızda…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Garip Bülbül Neşet Ertaş Fragman 2 – Garip Bulbul Neset Ertas 2022 3

Garip Bülbül Neşet Ertaş Fragman

Neşet Ertaş’ın yaşam öyküsünü beyazperdeye taşımaya hazırlanan Garip Bülbül Neşet
Fantastik Korku Horns'tan Yeni Fragman! 3 – daniel radcliffe horns 1280jpg 0d1ece 1280w

Fantastik Korku Horns’tan Yeni Fragman!

Joe Hill’in romanından uyarlanan ve başrollerinde Daniel Radcliffe ile Juno