Worry Dolls Fragman 1 – Worry Dolls 01

Worry Dolls Fragman

9 Haziran 2016

Vizyon Tarihi: 29 Temmuz 2016

Yazıp yönettiği Rites of Spring (2011) isimli korku filmiyle tanınan Padraig Reynolds, yeni filmi Worry Dolls ile sinemalarımıza konuk oluyor. 29 Temmuz’da Şeytanın Oyuncakları ismiyle ülkemizde gösterime girecek olan filmin senaryosu ise Danny Kolker ve Christopher Wiehl’e ait.

‘Trouble Doll’ olarak da bilinen ‘Worry Doll’, daha çok Guatemala ve Meksika’da üretilen, el yapımı mini oyuncak bebeklere verilen isim. Genelde turistlere satmak üzere; tel, yün ve renkli tekstil atıklarından üretilen bebeklerin boyları bir ile beş santimetre arasında değişiyor. Filme ismini veren bebeklerin tam Türkçe karşılığı bulunmuyor ama fragmandan anladığımız kadarıyla bebekler; büyü, lanet ve vudu ile ilişkilendiriliyor.

“Bir seri katil avının sonrasında, antik bir lanet şehrin üzerine kabus gibi çöker ve bir dizi vahşi cinayet işlenir. Bu olaylarla bağlantılı olan bir dedektif, kızının hayatını kurtarmak için zamana karşı yarışır.”

Oyuncu kadrosunda Brea Grant, Brandon Johnson, Ashlynn Ross, Samantha Smith, Kennedy Brice, Naomi Kyle, Yohance Myles, Christopher Wiehl ve Kym Jackson gibi isimler yer alıyor.

Polisiye ve seri katil filmleriyle büyü, lanet ve tarikat filmlerinin karışımı, melez bir görüntüye sahip Worry Dolls’un fragmanı hiç fena durmuyor.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jurassic World: Yıkılmış Krallık Yeni Fragman Yeni Afiş 4 – Jurassic World Fallen Kingdom 5

Jurassic World: Yıkılmış Krallık Yeni Fragman Yeni Afiş

Jurassic World: Fallen Kingdom / Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmine
Mama Fragman 5 – mama07

Mama Fragman

Mama fragman yayında! Yönetmen Andy Muschietti'nin kısa filminin uzun versiyonu