Zombiler Artık Resmen Kamboçya'da 1 – Run 02

Zombiler Artık Resmen Kamboçya’da

12 Ekim 2013

Zombiler Kamboçya’da!

Temmuz ayı ortalarında, Kamboçya’nın ilk zombi filminin çekildiğine dair dedikodular ortada dolaşmaya başlamıştı. Run ismini taşıyan filme ait poster ya da fragman olmadığı için haberini yapamamıştık. Artık hem bir posteri, hem de bir fragmanı olduğuna göre haber yapmanın zamanı gelmiş demektir. Evet, zombiler artık resmen Kamboçya’da!

Run 02

“Asya’nın incisi Phnom Penh (Kamboçya’nın başkenti), ölümcül bir grip virüsünün bütün şehre yayılmasıyla birlikte tamamen değişir. Hastalığa yakalananlar, insan eti peşinde koşan yaratıklara dönüşür. Hayatta kalmayı başaran küçük bir grup, bir yandan hastalığın nasıl ortaya çıktığını araştırırken, bir yandan da canlarını kurtarmak için uğraşır. Şehirdeki hayat bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.”

Romero’nun zombilerinden ziyade, daha çok deli danalar gibi koşan Boyle’ın ‘infected’larına yakın duran Run’ın konusu da örnek aldığı 28 Days Later‘a (2002) fazlasıyla benziyor. Taze yayınlanan fragman, Twitch gibi prestijli sitelerden olumlu yorumlar almış. Fakat bana fazlasıyla sıradan geldi ve zombi türüne olan aşırı ilgime rağmen pek de heyecan vermedi. Bakalım siz nasıl bulacaksınız?

Yönetmenliğini Oudom Touch‘ın yaptığı Run, Kamboçya’da 23 Ekim’de gösterime girecek.

Run 01

Run 03

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

  1. Bence her ülkenin bir zombi filmi olmalı. :D Geçenlerde Küba yapımı Juan of the Dead’i izlemiştim , gayet başarılıydı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Venom: Zehirli Öfke 2 İlk Fragman 2 – Venom Let There Be Carnage Zehirli Ofke 2

Venom: Zehirli Öfke 2 İlk Fragman

Venom: Zehirli Öfke 2 filminin ilk fragmanı yayınlandı! Tom Hardy,
Christopher Nolan Filmi Oppenheimer'dan İlk Fragman 3 – Oppenheimer 2023 2

Christopher Nolan Filmi Oppenheimer’dan İlk Fragman

Yeni Christopher Nolan filmi Oppenheimer’dan ilk fragman ve poster yayınlandı.